Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Dzień Jedności - 20 maja 2013

W sobotnie przedpołudnie członkowie Odnowy w Duchu Świętym z całej diecezji szczecińsko - kamieńskiej spotkali się na wspólnej modlitwie w kościele p.w. Świętego Ducha w Szczecinie (Zdroje).
Hasło Dnia Jedności zostało zaczerpnięte z 2 Kor 12, 9-10: "Moc bowiem w słabości się doskonali".

Po modlitwie i Eucharystii wyszliśmy na osiedlowy plac niosąc transparenty przedstawiające poszczególne wspólnoty i śpiewając przez mikrofon "Chwała Panu i cześć".

Na placu płynęły z głośników słowa zachęty:  "Cieszcie się, weselcie się", "Chwalcie Pana niebios", "Wykrzykujcie Bogu", każdy wyznawał pieśnią: "Boża radość wypełnia duszę mą".

Boża radość objawiała się w spontanicznym klaskaniu i tańcach, do których zachęcała Diakonia Muzyczna. Doświadczenie radości we wspólnocie i słoneczna pogoda, którą Bóg nas obdarzył pozwoliły nam śpiewać: "Oto jest dzień, który dał nam Pan".

Wdzięczność Bogu wypełniała też serca uczestników spotkania, kiedy głoszone były świadectwa nawrócenia osób ze wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.

Na koniec ewangelizacyjnego spotkania na placu przed osiedlowym rynkiem - modliliśmy się za wszystkich mieszkańców Zdrojów, szczególnie tych, którzy przechodzili obok, np. idąc do sklepu.

Dzień Jedności zakończył się agapą (bo po intensywnej modlitwie wszyscy byli głodni). Po niej wszyscy rozjechali się do domu z sercami przepełnionymi radością, miłością i pokojem.