Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Rekolekcje Wielkopostne 2014

We środę rozważaliśmy prawdę, że „Jezus jest DROGĄ” – mówi „jak żyć” i „rozdaje mapy”, żebyśmy się nie pogubili. Ta Boża droga – to droga 8 błogosławieństw, które Jezus omówił w Kazaniu na Górze.

Tematem wiodącym następnego dnia była „PRAWDA” ukazywana przez Jezusa. Ona nadaje sens życiu, pozwala odpowiedzieć na pytanie: kim jestem, do czego zmierzam? Prawdę traci się przez grzech, który zaślepia człowieka. Grzech jest rozminięciem się z celem i uderza w relację z Bogiem.

Dopełnieniem katechezy była Droga Krzyżowa  połączona z rachunkiem sumienia.

Jezus jest również „ŻYCIEM”, pokarmem dla nas w Eucharystii. Chrystus jest w Eucharystii autentycznie obecny: prawdziwie, realnie i substancjonalnie. Każda Msza święta jest modlitwą o uzdrowienie. Mamy to szczęście, że Eucharystia jest łatwo dostępna, możemy przystępować do komunii świętej i adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja porządkuje życie – „kręcimy się” wokół Jezusa, a nie wokół siebie. Pasuje tu przysłowie: „kto z Kim przestaje, takim się staje”. Uczmy się od Jezusa miłości i wychodźmy z nią w świat. A brak czasu na modlitwę, to właśnie brak miłości.