Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List luty 2011

Szczecin, 7.02.2011 r.

Agnieszka Szewczyk
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym


Kochani !

W dniach 4 ? 6 marca 2011 r. odbędą się w Szczecinie kolejne Targi Medycyny Naturalnej, tzw. Targi Sydonii. Jest to czas szczególnej modlitwy przebłagalnej za nasze miasto i za wielu mieszkańców, którzy organizują, a także uczestniczą w tej imprezie ? całkowicie sprzecznej z wiarą katolicką ? z pierwszym przykazaniem: ?Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną?. Gdy chrześcijanin korzysta z horoskopów, usług wróżek, bioenergoterapeutów, tzw. uzdrowicieli czy radiestetów, gdy uczestniczy w wywoływaniu duchów czy też nabywa rzekomo magiczne przedmioty i preparaty homeopatyczne ? wystawia siebie na niebezpieczeństwo działania sił złego ducha, którego celem jest zerwanie więzi człowieka z Bogiem i doprowadzenie do duchowej śmierci. Módlmy się gorąco, aby Pan sprawił, by ?Targi Sydonii? w tej formie nie były już organizowane w Szczecinie!

Zachęcam w tych dniach do adoracji Najświętszego Sakramentu (np. w ramach Jerycha Różańcowego ? w Bazylice p.w. świętego Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy 3a w Szczecinie) i polecenie Panu tych problemów i wszystkich trudnych spraw naszego miasta. Zachęcam też do podjęcia postu w dowolnej formie (ilościowego, jakościowego) i osobistych ofiar w tych tak ważnych intencjach.

W sobotę 5 marca 2011 r. zapraszam Was Wszystkich i tych, których Wy zaprosicie (krewnych, sąsiadów, znajomych...) do kościoła oo. Dominikanów przy pl. Ofiar Katynia 1 na godz. 12.00 na Mszę Świętą i Modlitwę za Szczecin. O służbę liturgiczną proszę grupę z parafii p.w. Przemienienia Pańskiego. Słowo na ten czas: Ez 45, 17.

Grupy spoza Szczecina zapraszam też na sobotnie spotkanie oraz proszę o modlitwę za Szczecin i za swoje miejscowości według poniższego planu:

 • Piątek (4 marca) ? Stargard, Goleniów
 • Sobota (5 marca) ? Dębno, Gryfice, Myślibórz
 • Niedziela (6 marca) ? Świnoujście, Międzyzdroje
Próbujcie też podejmować w tym czasie wszelkie inicjatywy (msze święte, spotkania itp.) w Waszych miejscowościach. Przecież i u Was ? jak wynika z rozeznania sprzed roku ? są gabinety wróżek i tym podobnych ?specjalistów?, ludzie czytają horoskopy, noszą ?pierścienie Atlantów? itp. Proszę o informacje o tych poczynaniach.

Do listu dołączam tekst stosownych ulotek. Proszę o ich powielenie i rozdanie członkom grupy (min. po 5 sztuk dla każdego) i zobowiązanie Braci i Sióstr do tego, aby przekazali je innym. Załączam też plakat. Módlmy się, aby Duch Święty pokazał nam osoby, które powinny otrzymać te ulotki! Część materiałów proszę wyłożyć (za zgodą księdza proboszcza) w swoich kościołach parafialnych ? w niedziele 27 lutego i 6 marca.

Już dziś proszę Was o modlitwę w intencji ewangelizacji w 7 parafiach Szczecina. Pisałam Wam poprzednio, że grupy z tych parafii spotykają się wspólnie od paru tygodni w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli, przygotowując się do tego dzieła.

?Niedzielę Świadectw? planujemy na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu tj. na 13 marca 2011r. Będziemy wtedy zapraszać na Wielkopostne Wieczory Skupienia, połączone z naszymi tradycyjnymi Rekolekcjami Wielkopostnymi, które planujemy na 16 ? 18 marca 2011 r. (środa, czwartek, piątek) na godz. 18.00. Spotkania te, które rozpoczynać będzie Msza święta, odbywać się będą w dolnym kościele p.w. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej 22 w Szczecinie ? będą zachętą do przeżycia Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, w kolejne poniedziałki marca i kwietnia.

Temat Wieczorów Skupienia: ?Jezu, bądź dla mnie prawdziwy?. Rozważania poprowadzi ksiądz Krzysztof Jeruzalski TCh ? opiekun grupy Odnowy w Duchu Świętym przy Sanktuarium NSPJ w Szczecinie.

Zapraszajcie Kochani (odważnie!) na te Wieczory Skupienia swoich krewnych, znajomych, sąsiadów ? aby jak najwięcej osób dowiedziało się, że Jezus żyje i działa, że uzdrawia, napełnia miłością, a Duch Święty pociesza i darzy łaskami. W załączeniu wzór ulotki z zaproszeniem oraz plakat.

W czasie liturgii proszę o służbę (tj. czytania, psalm, modlitwa wiernych, uwielbienie po komunii świętej, służba ministrancka i zbiórka kolekty) grupy z parafii p.w.
 • św. Andrzeja Boboli ? we środę
 • św. Rodziny ? we czwartek
 • SNSPJ w Szczecinie ? w piątek
A poniżej kolejne informacje:

Przekazuję Wam Słowo z modlitwy sylwestrowej na rok 2011, z prośbą o pochylenie się nad nim i przemienienie Go w czyn! ? J 1, 10 ? 13

W okresie Bożego Narodzenia otrzymaliśmy błogosławieństwo i życzenia od Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi oraz od Księdza Biskupa Błażeja Kruszyłowicza ? ?aby Odnowa w Duchu Świętym dokonywała odnowy serc, sumień i Kościoła?. Mamy też wielkie zadanie ? modlitwę o owoce beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II dla Polski, o właściwą, też duchową aktywność dla Polaków, a nie myślenie typu: ?mamy Go w niebie, to On wszystko załatwi?.

Dziękuję Wszystkim, którzy przybyli na spotkanie dotyczące służby w szpitalach i w areszcie oraz zachęcam do podejmowania tego dzieła tych, którzy tak rozeznali swoje powołanie. Podaję kontakty do osób odpowiedzialnych za tę służbę, do których można się zgłaszać po wszelkie informacje i uzgadniać formułę włączenia się:
 • Zofia Matusiak ? tel. 505 472 445 ? Szpital Wojskowy ? ul. P. Skargi
 • Bożena Szumiłło ? tel. 91 433 42 96 ? Szpital na Pomorzanach
 • Halina Domańska ? tel. 728 386 511 ? Szpital przy ul. Arkońskiej
 • Justyna Romanowska ? tel. 91 812 22 53 ? Szpital Dziecięcy ? ul. Wojciecha
 • Marian Nowicki ? tel. 661 915 696 ? Stowarzyszenie Ewangelicznej Pomocy Więźniom ?Bractwo Więzienne? ? Areszt Śledczy w Szczecinie i inne placówki tego typu
 • Lech Podolecki ? tel. 500 007 641 ? Schronisko Instytutu św. Brata Alberta w Świnoujściu i inne ośrodki dla osób bezdomnych
Przy parafii p.w. św. Stanisława Kostki ? pl. Matki Teresy z Kalkuty w Szczecinie ? powstało Centrum Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Katolickich z naszej Archidiecezji. Dom ten (bardzo ładnie i funkcjonalnie wyposażony) ma służyć jako miejsce spotkań formacyjnych, wspólnotowych. Jeżeli macie takie ?potrzeby lokalowe? ? można się kontaktować w tej sprawie z księdzem proboszczem Mariuszem Koluczkiem (tel. 509 695 414).

Jeżeli znacie osoby lub ich rodziny, które borykają się z problemem uzależnień np. od narkotyków ? można polecić im kontakt ze Wspólnotą Cenacolo. Najbliższy dom tej Wspólnoty w Polsce to: Giezkowo 16A, 76 ? 024 Świeszyno; tel. 94 318 39 38.

Wznawiamy akcję zbierania plastikowych nakrętek ? tym razem dla 19-letniego Adriana, który w wieku 8 lat uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu w Szczecinie ? Zdrojach. Rodziców Adriana nie stać na specjalistyczny wózek ? pomóżmy im zebrać potrzebne fundusze. Proszę liderów o przekazywanie zebranych nakrętek bezpośrednio na miejsce tj. do składnicy złomu w Zdrojach (ul. ?ołędziowa 27) lub o kontakt z rodzicami na e-mail: direk@poczta.onet.pl, albo o kontakt z grupą ze Zdrojów ? z Izą Ratajczak ? którą proszę o koordynację całej akcji (tel. do Izy: 91 852 11 08 lub 600 931 479).

Przypominam też, że w dalszym ciągu zbieramy ?liptonki?. Pierwsza tura zbiórki ? na Rekolekcjach Wielkopostnych (16 ? 18 marca).

W parafii katedralnej p.w. św. Jakuba Apostoła ukazuje się pisemko ?Odnów się? ? redagowane przez Odnowę w Duchu Świętym, zawierające różne informacje oraz zaproszenie na środowe spotkania modlitewne. Podobne pismo współredaguje grupa przy parafii p.w. bł. Michała Kozala w Świnoujściu. A może jeszcze któraś grupa to czyni? Podzielcie się radością z tego dzieła, a może spróbujecie podjąć działania w tym kierunku?

Ze sporym wyprzedzeniem przekazuję już informację, że tegoroczny Marsz dla ?ycia zaplanowany jest na niedzielę 8 maja. Na prośbę Organizatorów załączam tekst na ten temat ? zastanówcie się ?co możecie zrobić??
Poza tym, ks. Tomasz Kancelarczyk prosi, aby obrońcy życia ludzkiego jednoczyli się w Bractwie Małych Stópek ? pisząc na adres bmsszczecin@gmail.com, skąd zwrotnie będą otrzymywać bieżące informacje.

Również w maju ? 21 maja 2011 r. ? w klubie ?ARENA? przy ul Czarneckiego 8 planowana jest impreza ewangelizacyjna kierowana do osób młodych ? ?Spiritual Attack?. Będzie to dyskoteka bez używek. Serwowane będą jedynie drinki bezalkoholowe. Celem jest promowanie zabawy bez ?dopalaczy?. Obok nastolatków (od 16 roku życia) mają tańczyć również kapłani, którzy mogą również służyć rozmową i spowiedzią, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Całą imprezę pobłogosławić ma Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga. Będzie też wyznaczona specjalna grupa osób, która przez cały czas będzie polecała Bogu wszystkich uczestników dyskoteki. W trakcie trwania dyskoteki zaplanowany jest m.in. pokaz tańca, pantomima i świadectwo nawrócenia osoby powszechnie znanej.

Pomysł takiego wydarzenia zaczerpnięto z Łodzi ? od Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. Organizatorami szczecińskiego przedsięwzięcia są młodzi ludzie związani m.in. z Portalem Młodych ICHTIS, z grupą Przymierze Miłosierdzia, oazą itp. Przedsięwzięcie wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego organizatorzy zwracają się do wszystkich ruchów, wspólnot, grup - z prośbą o taką właśnie pomoc.
Zbiórkę taką przeprowadzimy na Rekolekcjach Wielkopostnych (16 ? 18 marca).

Dziękuję Wszystkim za życzenia imieninowe i za modlitwę w mojej intencji. Bóg Wam zapłać !

Z serdecznymi pozdrowieniami w Panu
- Agnieszka.