Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List maj 2011r.

Agnieszka Szewczyk Szczecin, 25.05.2011 r.
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym


Kochani !

Kończy się Seminarium Odnowy w Duchu Świętym dla 7 grup parafialnych z Centrum Szczecina. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy wspierali modlitwą to Boże dzieło i służyli w różny sposób w czasie uroczystości ?Nowego Wylania Ducha Świętego?. Oby wszyscy Seminarzyści ? a zwłaszcza Ci, którzy po raz pierwszy przeżywali to wydarzenie (było ich 35) ? znaleźli swoje miejsce w Kościele, aby wzrastać we wspólnotach i służyć innym.
Dziękuję też wszystkim, którzy wzięli udział w Marszu dla Życia. Szkoda tylko, że było nas tak niewielu.

A przed nami ? umocnionymi w jedności po Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie ? kolejne wspólne spotkania:

- Z ojcem Rufusem Pereira ? znanym egzorcystą ? 9 czerwca 2011 r. o godz. 18.00 u o.o. Pallotynów (Szczecin, ul. Świętego Ducha 9). W załączeniu zaproszenie dla nas Wszystkich od organizatorów z Kościoła Domowego.

- Czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego ? 11/12 czerwca 2011 r. w godz. 20.00 ? 1.00 ? w Kościele Seminaryjnym AWSD w Szczecinie (ul. Papieża Pawła VI).

Recepcja będzie czynna od godz. 19.00.

Tradycyjnie już do tego Czuwania przygotowujemy się poprzez nowennę ? 9-dniową modlitwę w dowolnej formie. Można modlić się indywidualnie, w grupach (tu inicjatywę pozostawiam Wam, kochani Liderzy), w kościele, w domu, przy pracy ? oddając wykonywane czynności na Bożą chwałę. Ważne, by modlić się gorąco i z wiarą, zwłaszcza modlitwą uwielbienia ? w językach, modlitwą wstawienniczą ? prosząc o owoce tego Czuwania.

Nowenna trwa od 3 do 11 czerwca 2011 r. i w tym roku nie będzie grafiku dyżurnych grup, ale proszę, abyście wszyscy modlili się przez te dni, rozważając Słowo Pana na Czuwanie: Flp 3, 7 ? 8.

I w związku z tym Słowem proszę, aby każdy z Was na Czuwanie przyniósł Panu swoje ?ŚMIECI? ? czyli to, co uniemożliwia Ci całkowite przylgnięcie do Niego, co zajmuje w Twoim życiu miejsce należne Jezusowi, co przeszkadza Ci w bezgranicznym zaufaniu do Niego.

Mogą to być tzw. ?bożki?: nadmierna troska o siebie, swoje sprawy, zdrowie, powodzenie itp., lub/i o inne osoby, przyzwyczajenia, nałogi ? choćby zbytnie przywiązywanie uwagi do spraw materialnych, do pokarmów, stroju, posiadania czegoś lub kogoś, do rozrywki ? TV, seriale, Internet, lektura nic dobrego nie wnoszących gazet czy książek, itp., itd.

Wierzę, że na modlitwie Pan wskaże każdemu z Was to, co powinien wyrzucić ze swego życia!
I na Czuwaniu będzie taka możliwość, aby to uczynić w sposób symboliczny, ale bardzo konkretny.

Przynieś więc Bracie, Siostro swoje ?ŚMIECI?, np. kartkę z wypisanymi deklaracjami, z czego możesz ?wyzuć się? dla Jezusa, lub przedmioty, które ?zamulają? Cię, np. zdjęcie ? swoje lub osób, które przesłaniają Ci Pana, czasopismo, czekoladę, papierosy, symboliczną sumę pieniędzy, program TV...

Gestem wrzucenia tego do worka ze śmieciami przypieczętujesz swoją decyzję ? decyzję uznania Chrystusa za najwyższą WARTOŚĆ.

Na Czuwaniu ? w procesji z darami zaniesiemy przed ołtarz zamiast wrzucanych ?śmieci? ? Wasze dary dla dzieci ? podopiecznych Diecezjalnego CARITASu.. Przynieście więc proszę coś słodkiego ? kto może w symbolicznej liczbie 7 sztuk ? i złożymy swój dar do SŁODKIEGO KOSZA przy wejściu do kościoła.

Przypominam, że podobna inicjatywa miała miejsce podczas naszego 30-lecia w październiku ? i przerosła nasze oczekiwania! Dzieciaki czekają na nasz czyn miłości!
Zgromadźmy się wszyscy razem, tak jak Apostołowie i Uczniowie Jezusa wraz z Maryją ?na tym samym miejscu? (Dz 2,1) na modlitwie. Przyjdźmy z czystym sercem ? po spowiedzi świętej ? podkreślając uroczystym strojem radość spotkania. Kto z Was nie może przyjść, np. z powodu choroby, zaawansowanego wieku, czy też ważnych obowiązków, niech łączy się modlitwą ?na odległość?.

Zaproście Waszych Kapłanów ? opiekunów (zaproszenie w załączeniu) ? tych aktualnych i byłych. Mam nadzieję, że macie do nich kontakt. Zaproście też Wasze rodziny, znajomych, przyjaciół, sąsiadów itp.

Służby w czasie Czuwania:
1. Eucharystia ? grupa z parafii p.w.:
? Św. Katarzyny (Goleniów) ? I czytanie
? Św. Krzyża - psalm
? Św. Piotra Apostoła (Międzyzdroje) ? II czytanie
? Opatrzności Bożej ? modlitwa wiernych
? Św. Andrzeja Boboli ? procesja z darami (proszę o przygotowanie koszy na dary)
? Przemienienia Pańskiego ? uwielbienie po Komunii Świętej
? Alumni AWSD ? służba ministrancka
? Najświętszego Zbawiciela ? zbiórka kolekty
2. Recepcja ? św. Ottona
3. Służba medyczna ? św. Krzyża (Alicja)
4. Sprzątanie po Czuwaniu ? Świnoujście (obie grupy)

Liderów proszę o potwierdzenie przyjęcia służby.

- A 12 czerwca 2011 r. tj. w niedzielę ? w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w godz. 12.00 ? 17.00 ? spotykamy się na Jasnych Błoniach obok figury bł. Jana Pawła II ? na modlitwie i koncercie ewangelizacyjnym (próby zgodnie z zapowiedzią ? trwają!). Włączamy się przez śpiew, świadectwa i modlitwę prowadzoną ze sceny. Będziemy też mieć do dyspozycji Namiot Ewangelizacyjny, przy którym będziemy ewangelizować przechodniów, rozdawać informacje nt. Odnowy w Duchu Świętym oraz innych ruchów i wspólnot w naszej diecezji oraz zbierać (zapisywać) intencje modlitewne, zgłoszone przez osoby przechodzące, a w razie potrzeby ? będziemy modlić się od razu ? modlitwą wstawienniczą.

Dyżury w Namiocie Ewangelizacyjnym ? grupa z parafii p.w.:
- św. Kazimierza ? w godz. 12 ? 13.30
- św. Maksymiliana ? w godz. 13.30 ? 15.30
- NSPJ ? w godz. 15.30 ? 17.00
Liderów powyższych grup proszę pilnie o kontakt w sprawie omówienia szczegółów tej służby.

Na Jasnych Błoniach ? w pobliżu sceny ? będzie też Namiot Modlitwy w intencji wszystkiego, co się będzie tam działo.

O podjęcie tej służby proszę osoby z grup parafialnych p.w.:
- św. Józefa ? w godz. 12.00 ? 13.30
- NSNMP (Słoneczne) ? w godz. 13.30 ? 15.30
- Św. Rodziny ? w godz. 15.30 ? 17.00

- W poniedziałek 13 czerwca 2011 r. przypada Uroczystość NMP Matki Kościoła ? Patronki Naszej Diecezji. Tradycyjnie już spotykamy się wspólnie z innymi Ruchami i Wspólnotami o godz. 18.00 w Katedrze ? na Eucharystii, Czuwaniu modlitewnym i Apelu Jasnogórskim. Nie zawiedźmy oczekiwań Księdza Arcybiskupa i przybądźmy licznie z grupowymi znakami i banerami. Jeżeli grupa nie ma jeszcze swojego ?identyfikatora? ? związanego z jej imieniem, to najwyższy czas nadrobić te zaległości! Obecność w Katedrze obowiązkowa!!!

- Zbliżają się wakacje i jednocześnie nasze rekolekcje wakacyjne, które odbędą się w dniach 18 ? 23 lipca 2011 r. w Dobrej Szczecińskiej ? w klasztorze o.o. Franciszkanów.
Rekolekcje są świętym czasem odpoczynku z Panem Bogiem, czasem modlitwy i nawrócenia, aby później mieć siłę na ?prozę życia? i moc Ducha do pełnienia wielkich służebnych funkcji.

Do udziału w tych rekolekcjach zobowiązuję zwłaszcza osoby, które w tym roku przeżyły Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Na rekolekcjach jest czas na Eucharystię, sakrament pojednania, modlitwę wstawienniczą, na adorację Najświętszego Sakramentu, spotkania w grupach, katechezy, a także na wspólne posiłki i na relaks.

W rekolekcjach można uczestniczyć w dwojaki sposób:
1) dojeżdżając codziennie do Dobrej:
- Odjazdy z przystanku Wernyhory/Żołnierska/Mickiewicza:
Dni powszednie: 7.00, 7.55, 8.25; sobota: 7.55, 8.40.
- Odjazdy z Dobrej:
Dni powszednie: 17.27, 18.17; sobota: 14.07, 15.07, 16.17.

2) nocując w klasztorze (ok. 20 miejsc noclegowych); gdy będzie więcej chętnych do nocowania ? zorganizujemy kwatery prywatne.
Opłata rekolekcyjna dla osób:
a) dojeżdżających ? 130 zł. (w tym min. II śniadanie i obiad),
b) nocujących w klasztorze ? 310 zł. (w tym całodzienne wyżywienie i nocleg).

Dalsze szczegóły podam w następnym liście. Proszę liderów (i animatorów grup seminaryjnych na Pocztowej) o przekazanie mi dokładnie wypełnionych list osób chętnych na te rekolekcje, wyłącznie na załączonej kartce, a także kwotę zaliczki ? 50 zł. od osoby w terminie do 18 czerwca 2011 r. ? na mój adres domowy, np. pocztą lub na portierni Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US ? ul. Mickiewicza 64 (tu macie lepszy dojazd niż do mnie na Bezrzecze).

Proszę tez Was Wszystkich o gorącą modlitwę w intencji organizowanych rekolekcji.
I jeszcze informacja: brak finansów nie może być przeszkodą w udziale w rekolekcjach. Proszę śmiało zgłaszać takie sytuacje liderom lub animatorom ? na pewno znajdziemy rozwiązanie!

A teraz pozostałe informacje:

- W dniach 17 ? 19 czerwca 2011 r. w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym na Golęcinie (ul. Strzałowska 26) odbędą się dni skupienia nt. ?Wprowadzenie do zasłuchania w Słowo?. Prowadzenie: ks. Piotr Gałas i siostry Uczennice Krzyża. Więcej informacji: tel. 506 545 006 lub www.centrumformacji.eu.

- Grupa z parafii p.w. św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego w Szczecinie obchodzi uroczyście 10-lecie swojego istnienia i zaprasza Was w sobotę 18 czerwca 2011 r. od godz. 17.00 na wspólne świętowanie.

- W wielu grupach minął już (lub minie niebawem) termin wyborów lidera i grupy pastoralnej. Proszę o kontakt w tej sprawie liderów z parafii p.w.: św. Katarzyny w Goleniowie, NSPJ w Gryficach, NSPJ w Szczecinie, Przemienienia Pańskiego, św. Andrzeja Boboli, NSNMP (Słoneczne), św. Ottona, Najświętszego Zbawiciela oraz z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu.

- W dalszym ciągu (też w czasie wakacji) zbieramy plastikowe nakrętki i tekturki ?liptonki?, aby pomóc osobom niepełnosprawnym w zdobyciu specjalistycznych wózków inwalidzkich. Swoje ?zapasy? można przekazywać na wspólnotowych spotkaniach. Jednocześnie serdecznie dziękuję tym osobom, które już to uczyniły.

- Przypominam, że w czerwcu mija termin składek za I półrocze. Dziękuję grupom, które już przekazały swoje fundusze.

Serdecznie Was Wszystkich pozdrawiam w Panu !

Szczęść Boże we wszystkich poczynaniach !

Agnieszka

P.S. Proszę liderów, aby informacje z tego listu dotarły do wszystkich członków grup, także do tych, którzy nie uczestniczą w Seminarium Odnowy w Duchu Świętym.