Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List wrzesień 2011r.

Agnieszka Szewczyk Szczecin, 15.09.2011 r.
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym

Kochani !

Zapraszam Was serdecznie na Dzień Jedności ? w sobotę 15 października 2011 r. o godz. 10.00 do górnego kościoła p.w. Świętego Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej. Słowo wymodlone na to spotkanie to: Hbr 6, 11-12, a główny temat na nim oparty to: ?Naśladujmy gorliwość świętych?. Zaproście też Waszych Opiekunów (zaproszenie w załączeniu).

Proszę, aby modlitwę przeproszenia za brak gorliwości i za ospałość poprowadziły grupy ze Słonecznego i Majowego, a modlitwę prośby o wiarę, miłość, cierpliwość i gorliwość ? grupy z Gryfic i Międzyzdrojów.

Natomiast o służbę na Eucharystii proszę następujące grupy z parafii p.w.:
- Św. Dominika ? czytanie
- Św. Rodziny ? psalm
- NSPJ ? modlitwa wiernych
- Św. Józefa (Szczecin) ? procesja z darami
- Św. Jakuba i św. Maksymiliana ? uwielbienie po Komunii Świętej
- NMP Gwiazdy Morza (Świnoujście) ? służba ministrancka
- Bł. Michała Kozala (Świnoujście) ? zbiórka kolekty.

Po Mszy świętej ? zgodnie z hasłem Dnia Jedności (?Naśladujmy gorliwość świętych?) ? proszę następujące grupy o przygotowanie ok. 10 minutowej prezentacji (w dowolnej formie) dotyczącej patrona parafii:
- Św. Andrzeja Boboli
- Św. Kazimierza
- Św. Ottona
- Św. Józefa (Stargard).
Proszę o podkreślenie tych cech Świętych Patronów, które możemy naśladować w życiu ?tu i teraz?.

Zbliżają się kolejne ?Targi Sydonii?, które organizatorzy planują na okres 14 ? 16 października 2011 r. w godz. 10.00 ? 19.00. I znów stajemy na modlitwie ?oko w oko? z potężnym demonem bałwochwalstwa.

Proszę, aby grupy parafialne zorganizowały ?dyżury modlitewne? szczególnie w dniach 14 i 16 października oraz 15 października po godz. 14.00, bo w sobotę będziemy modlić się wspólnie na Dniu Jedności.

Modlimy się ? tak, jak w ubiegłych latach ? za organizatorów, wystawców i klientów ?Targów?, a szczególnie o to, aby ?Targi? te nie były już organizowane w naszym mieście! Proszę też o post (w różnych formach) w tej intencji.

Przypominam o ulotkach, które warto nadal rozprowadzać w kościele i wszędzie tam, gdzie ?tchnie Duch Święty? ? zainwestujcie w ich powielanie.

Grupę z Sanktuarium NSPJ proszę o ?odkurzenie? baneru i załatwienie z księdzem proboszczem sprawy jego powieszenia dzień ? dwa przed ?Targami?.

Zapraszam Was Wszystkich do włączenia się w modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego ? 28 września 2011 r. o godz. 15.00 w wyznaczonych punktach miasta, w których modlitwę poprowadzą grupy Odnowy w Duchu Świętym:

1. Rondo Giedroycia (Parafia Najświętszego Zbawiciela)
2. ul. Mickiewicza - ul. Traugutta (Parafia Świętego Krzyża)
3. ul. Budziszyńska - ul. Gnieźnieńska (Parafia św. Maksymiliana)
4. ul. Rydla - ul. Jasna (Parafia Niepokalanego Serca NMP)
5. ul. Jagiellońska - ul. Bohaterów W-wy (Parafia św. Andrzeja Boboli)
6. ul. Okulickiego- ul. św. Kingi (Parafia Przemienienia Pańskiego)
7. ul. Wiosny Ludów - ul. Chopina (Parafia św. Kazimierza)
8. okolice kina ?Pionier? (SNSPJ)
9. Al. Powstańców Wielkopolskich ? ul. Smolańska (Parafia św. Józefa).

W całym Szczecinie ?modlitewnych punktów? jest oczywiście więcej. Można również dołączyć do innej grupy.
Przypominam, że ?Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata? to modlitwa zainicjowana w 2008 roku przez Zespół?Iskra Bożego Miłosierdzia? z Łodzi, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku oraz Misję Świętej Faustyny z Warszawy (http://www.iskra.info.pl).

Odnowa w Duchu Świętym już po raz trzeci podejmuję tę modlitwę w liturgiczne wspomnienie bł. Michała Sopoćki.

Poniżej podaję kilka praktycznych wskazówek dla grup, które podjęły się prowadzenia modlitwy 28 września:
- osoby modlące podczas modlitwy stoją na chodnikach ? nie blokujemy i nie tamujemy ruchu drogowego;
- na każdym skrzyżowaniu muszą być przynajmniej 2 osoby rozpoznawalne dzięki planszy z napisem ?Jezu, ufam Tobie? (będzie do odebrania u księdza proboszcza; można wykorzystać tę z ubiegłego roku)
- ponieważ wydarzenie ma charakter wyłącznie modlitewny (duchowy), podczas modlitwy nie używamy żadnych oznaczeń, transparentów, tablic i innych materiałów mówiących o sprawach pozareligijnych (np. politycznych).

I jeszcze prośba...
Ksiądz, który koordynuje tę akcję modlitewną prosi, aby każda grupa zaopatrzyła się w aparat i zrobiła kilka zdjęć, które później będzie można wykorzystać na stronie internetowej Kurii.

Przypominam, że pierwsze spotkanie Szkoły Animatora (II klasa) planowane jest na sobotę 22 października 2011 r. o godz. 9.00 ?na Wieniawskiego?, a spotkanie liderów, grup pastoralnych i animatorów ? w sobotę 5 listopada 2011 r. o godz. 10.00 ? również ?na Wieniawskiego?.

Nie wszyscy liderzy, którym minęła (lub mija) kadencja, uzgodnili ze mną termin wyborów ? pomimo dwukrotnej mojej prośby. Jak mam to rozumieć ???

Bardzo mnie też boli, że pomimo wysłania listu z prośbą o potwierdzenie obecności na Spotkaniu Liderów w Dobrej do 5 września 2011 r., a po tym terminie pomimo wysłania maili z przypomnieniem i prośbą o pilny kontakt ? kilku liderów nie odezwało się wcale ! Kochani ! Dlaczego nie dbacie o jedność?

Bardzo też proszę o UWAŻNE i DOKŁADNE czytanie listów, bo z kilku rozmów i pytań wynikało, że treść wiadomości Wam czasem umyka ! Proszę też, aby informacje z listów docierały do Wszystkich członków grup.

W czasie Dnia Jedności będzie można złożyć składkę (0,50 zł. od osoby na miesiąc) za I półrocze (wrzesień ? luty).

Z serdecznymi pozdrowieniami w Panu
Agnieszka.