Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List czerwiec 2012r.

Szczecin, 12.06.2012 r.
Agnieszka Szewczyk
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym

Kochani !

Dziękuję z serca Wszystkim, którzy brali udział w ?Triduum Ducha Świętego?, służyli w różny sposób (Bogu dzięki za kleryków i ich posługę modlitewną i muzyczną) i modlili się o owoce tych spotkań.

Przekazuję Wam Słowo Pana z modlitwy na Czuwaniu w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego:
Hbr 12, 1 ? 14.

Jest to Słowo bardzo trudne, ale niosące nadzieję! Pochylajcie się nad Nim, proszę (a także nad Słowem, które otwierali Liderzy) ? na modlitwie i dzieleniach.

Do refleksji modlitewnej zachęcał nas też Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga w homilii na Czuwaniu. Mówił: ?Wołając ? niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi ? czy wiesz, o co prosisz??? Czy jesteś gotowy na to ryzyko? Czy wiesz, o co prosisz dla tej ziemi ? nad Odrą i Bałtykiem? Bo ta ziemia dotknięta jest nieszczerością. Cierpienie tej ziemi woła o balsam przebaczenia, o nadzieję! Czy wierzysz, że ta ziemia może być ziemią wiary i postaw ewangelicznych?

Niech się ludzie tu przestaną bać! Trzeba tu ludzi wiary i modlitwy. Człowiek rozmodlony jest potężny Bogiem! Zaczerpnijcie z obfitego Bożego źródła, które się nie wyczerpie, i rozdawajcie!

Uczcie modlitwy w Duchu Świętym, zwłaszcza młodych, dawajcie świadectwo, że tu i teraz Duch Święty działa ? na Kościół i na cały świat!?

Po Mszy Świętej trwaliśmy na modlitwie, rozważając hymn ?Veni Creator Spiritus?. A na koniec ? zgodnie ze Słowem Pana wzywającym do modlitwy i służby Kościołowi (Ef 5, 1-2; Rz 12, 1) przeżyliśmy obrzęd liturgiczny okadzenia. Mamy być ?wdzięczną wonnością? i ?dawać ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną ? jako wyraz naszej rozumnej służby Bożej?. Niech nasze modlitwy wznoszą się do nieba tak, jak dym i woń kadzidła.

Liderzy otrzymali kadzidło wraz z zachętą, aby taki obrzęd przeżyć w swoich grupach parafialnych, wraz z refleksją ? czy daję z siebie wszystko ? czy moja modlitwa i służba jest miła Bogu? Wychodząc z Kościoła Seminaryjnego, każdy mógł zabrać kartkę z intencją modlitewną brata, siostry i służyć Mu modlitwą przez cały rok.

W niedzielę, na Jasnych Błoniach przez kilka godzin trwała modlitwa wstawiennicza, połączona z indywidualną ewangelizacją, a w poniedziałek służyliśmy wszystkim ruchom, wspólnotom i stowarzyszeniom katolickim z naszej diecezji ? prowadząc Czuwanie Modlitewne w Katedrze. Rozpoczęliśmy modlitwę śpiewem ?Niechaj miłość Twa, jak potężna fala, spłynie tu...?, a Ksiądz Arcybiskup w końcowym słowie nawiązał do fali ewangelizacji, która wraca do nas z krajów, które niedawno były ewangelizowane. Teraz z nich przyjeżdżają kapłani i osoby świeckie, aby głosić Ewangelię ?spoganiałej? Europie!

A przed nami ? Rekolekcje Wakacyjne. Niestety niewielu z Was odpowiedziało na to zaproszenie, chociaż termin zapisów przedłużyłam do 8 czerwca. Ksiądz Rafał, który zgodził się poprowadzić te rekolekcje ? nie może długo czekać na decyzję, czy rekolekcje ?ruszą?, ponieważ ma też inne propozycje.

Niestety dotrzymywanie terminów nie jest Waszą mocną stroną... Po raz kolejny nasuwają mi się Słowa ?Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny...? (Łk 16, 10).

Docierają do mnie różne tłumaczenia się z nieobecności na rekolekcjach. To też ?już przerabialiśmy? w Piśmie Świętym: ?Kupiłem pole, woły, pojąłem żonę ? i nie mogę przyjść? (Łk 14, 15-24).

Pomimo stosunkowo (do ubiegłych lat) niewielkiej liczby chętnych na rekolekcje ? zdecydowaliśmy, że jednak odbędą się zgodnie z planem. Poprowadzi je ks. Rafał Szutra ? jeden z opiekunów Wspólnoty ?Przymierze Miłosierdzia?. Temat rekolekcji: ?Wierność Chrystusowemu objawieniu ? owocuje?. Dzień rekolekcyjny będzie trwał od godz. 9.00 do ok. 18.00. Pierwszego dnia recepcja będzie czynna od godz. 8.00. Proszę o zabranie Pisma Świętego, notatnika, długopisu i ? miłego uśmiechu oraz ? przede wszystkim ? mocy Ducha Świętego, aby owocnie dla siebie i innych przeżyć ten święty czas!

Podaję godziny odjazdu autobusu PKS:
- ul. Wernychory/ Żołnierska:
Dni powszednie: 7.00, 8.00, 8.28;
Sobota: 7.55, 8.40.

- Dobra:

Dni powszednie: 17.27 (kursuje do ul. Wernyhory), 18.17 (kursuje do dworca autobusowego);
Sobota: 14.07 i 15.07 (kursuje do dworca autobusowego), 16.17 (kursuje do ul. Wernyhory).

A teraz pozostałe informacje:
- Pamiętajcie proszę w czasie wakacji o modlitwie ? aby ?Targi Sydonii? nie były już organizowane w Szczecinie.

- 18 sierpnia 2012 r. (sobota) przypada 5. już rocznica śmierci Ani Szewczyk. Msza Święta zostanie odprawiona w kościele p.w. Świętego Krzyża przy ul. Wieniawskiego o godz. 9.00. Niejako ?przy okazji? przypominam Wszystkim Siostrom i Braciom o konieczności badań kontrolnych. Piąte przykazanie mówi: ?Nie zabijaj? ? także siebie poprzez zaniedbanie.

- Kolejna Msza Święta Wotywna o Duchu Świętym ? w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa ? 2 lipca 2012 r. o godz. 18.30. Porozmawiajcie proszę ze swoim Księdzem Proboszczem ? byłoby dobrze, gdyby w każdej parafii raz na miesiąc sprawowana była taka Eucharystia.

- W nawiązaniu do homilii Księdza Arcybiskupa i rozmowy ze mną po Mszy Świętej ? proszę Was o modlitwę i przemyślenia ? jak włączyć się do przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania, który udzielony będzie w roku szkolnym 2012/2013 w ok. 170 parafiach naszej archidiecezji! Ksiądz Arcybiskup pragnie, abyśmy ich rozmodlili, pokazali moc Ducha Świętego i doświadczenie spotkania z Jezusem jako naszym Panem, włączyli się jako animatorzy małych grup, na które młodzież jest podzielona, a także spotykali się z animatorami z różnych ruchów, którzy opiekują się tą młodzieżą. To dla nas potężne wyzwanie!

- We wrześniu będziemy gościć w Szczecinie ?Mocnych w Duchu? z Łodzi (16 ? 18 września 2012 r.).

Program Rekolekcji Ewangelizacyjnych

Niedziela (16.09):
7.30 - Msza Św.
9.00 - Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania
10.30 - Dzieci
12.00 - Suma
18.00 - Msza Św.
21.00 - Msza Akademicka


o 15.30 koncert ewangelizacyjny w Teatrze Letnim

Poniedziałek (17.09) - Wtorek(18.09)
18.00 - Msza Św. z modlitwą uzdrowienia


Na niedzielę przyjedzie ok. 15 osób, pozostałe dni 9 osób.

Ze względu na zapewnienie dla Zespołu noclegów i pełnego wyżywienia oraz zorganizowanie koncertu w Teatrze Letnim wraz z nagłośnieniem + plakaty i zaproszenia, konieczna będzie zbiórka pieniędzy lub/i znalezienie sponsorów. Może ktoś ma możliwość załatwienia taniej nagłośnienia lub innych rzeczy. Prosimy o poważne podejście do kwestii finansów i zgłaszanie się bo czas ucieka.
W tej sprawi ? kontakt z Lucyną Kaczyńską: 501 148 223, upin12@gmail.com


Na te dwa wydarzenia zapraszajcie Kochani również (i przede wszystkim) osoby spoza Odnowy. Są to rekolekcje ewangelizacyjne ? otwarte dla wszystkich chętnych.

- Można się zapisywać przez Internet na wrześniowe rekolekcje z o. J. Manjackalem (20 ? 23 września 2012 r.). Program rekolekcji i formularz zapisu są na stronie http://www.rekolekcje.szczecin.pl. Proszę Was Kochani Liderzy, żeby pomóc w rejestracji tym osobom, które nie korzystają z Internetu.

- Po raz kolejny przypominam grubo ?przeterminowanym liderom?, żeby pilnie ustalili termin wyborów. Przyjęliśmy określone zasady, pobłogosławił je Ksiądz Biskup ? więc się ich trzymajmy! I znowu ? ?Kto w drobnej rzeczy jest wierny...? ? chociaż wybory, to nie znów taka drobna rzecz!

- Ela mi sygnalizuje, że na jej pytanie o formę, w jakiej chcecie otrzymywać list ? papierowo i (lub) elektronicznie ? nikt nie odpowiedział. Przyjmuję w związku z tym, że utrzymujemy formę papierową listu.

- Organizatorzy Ogólnopolskiego Czuwania Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie proszą o przesłanie uwag na temat tegorocznego spotkania. Czekam na Wasze spostrzeżenia, propozycje, sugestie ? do 22 czerwca 2012 r.

- Ojcowie Pallotyni serdecznie dziękują za przesłane komórki (ok. 100 sztuk), a ja ? dziękuję Izie ? Liderce ze Świnoujścia za znaczny wkład w zorganizowanie tej zbiórki i trud wysyłki.

- Dziękuję też Ani z grupy w Zdrojach ? za transport zakrętek, które zbieramy dla chorego Adriana. Lato przed nami ? więc powinno ?obrodzić? w zakrętki w upalne dni. Zbiórkę więc kontynuujemy ? do odwołania.

Życzę Wam Wszystkim wspaniałych letnich tygodni ? niech Pan prowadzi podróżujących, da wytchnienie znużonym i uzdalnia do podziwiania piękna świata.

- Agnieszka