Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List listopad 2013 r.

Agnieszka Szewczyk                                    Szczecin, 5.11.2013 r.
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym

Kochani !

W związku z tym, że w sobotę, 23 listopada 2013 r. od godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej odbędą się diecezjalne uroczystości zakończenia Roku Wiary, ODWOŁUJĘ zaplanowane na ten dzień spotkanie liderów i grup pastoralnych „na Wieniawskiego”.

Ponieważ nie spotkamy się w listopadzie – przekazuję Wam kilka informacji:

  • Rekolekcje Adwentowe poprowadzi Ksiądz Franciszek Mbida z Kamerunu, obecnie student studiów doktoranckich na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ksiądz Franciszek (mówi świetnie po polsku) zaproponował temat: „... ty pójdź za mną” – odpowiedź wiary w Syna Bożego.
Zapraszam więc Wszystkich Was, Kochani, do dolnego kościoła o.o. Jezuitów na Pocztowej w dniach 11 – 13 grudnia 2013 r. (środa, czwartek, piątek) na godz. 18.00, natomiast 14 grudnia (w sobotę) na godz. 10.00 – zapraszam liderów grup parafialnych. Spotkanie to będzie połączone z tradycyjnym „Opłatkiem”.

Proszę o służbę na Eucharystii (czytanie, psalm, modl. wiernych, uwielbienie po Komunii Świętej):

we środę – Diakonię Muzyczną
we czwartek – Diakonię Modlitw Wstawienniczych
w piątek – Diakonię Ewangelizacyjną
w sobotę – Goleniów (czytanie)
– Świnoujście (psalm)
– Stargard (modlitwa wiernych)
– Myślibórz (uwielbienie po Komunii Świętej)
a Krystiana proszę o zorganizowanie służby ministranckiej i zbiórki kolekty w czasie rekolekcji.

  •  Informuję, że zakończył się Kurs Kantora. Dziękuję serdecznie prowadzącemu go Markowi Jaskule za poświęcony czas i cenne uwagi praktyczne.
  • Animatorem Diakonii Muzycznej jest od 23 października 2013 r. Elżbieta Karyń z grupy przy parafii p.w. Opatrzności Bożej na os. Majowym (tel. 696 970 701). Animatorem Diakonii Modlitw Wstawienniczych jest Teresa Dobosz (tel. 513 268 648), a Diakonii Ewangelizacyjnej – Lucyna Kaczyńska (tel. 501 148 223). Podaję te kontakty, ponieważ Diakonie zapraszają nadal nowe osoby, które pragną w nich służyć. Animatorzy Diakonii będą przyjmować zgłoszenia (za pośrednictwem lidera grupy) do końca listopada.
Do Teresy Dobosz (tel. 505 241 360) można też stale zgłaszać osoby, które potrzebują indywidualnej modlitwy wstawienniczej o uzdrowienie i o uwolnienie, którą Diakonia służy od półtora roku. W takiej modlitwie uczestniczy zawsze kapłan – Ksiądz Maciej Piotrowski – opiekun tej Diakonii. Podany wyżej numer telefonu do Diakonii można (i trzeba!) przekazywać dalej. Pomocne mogą być w tym ulotki, których wzór załączam. Dobrze byłoby, żeby każdy „Odnowowicz” miał je zawsze „pod ręką” – w torebce, kieszeni – bo nigdy nie wiadomo, kiedy spotkamy osobę potrzebującą modlitwy. Kochani Liderzy, zatroszczcie się o to, proszę!

  • W trakcie organizacji jest kolejna służba – Diakonia Szpitalna, która również przyjmuje chętnych do służby ewangelizacyjnej wśród osób chorych. W niektórych szpitalach od lat posługują „Odnowowicze”, ale potrzeby są wielkie. Kochani Liderzy – rozeznajcie w swoich grupach, kto może włączyć się w taką posługę. Informacji udziela i przyjmuje zgłoszenia (do końca listopada) Jolanta Kuchar z Rady Diecezjalnej (tel. 516 127 149).
Jednocześnie dziękuję serdecznie grupie z „Serca”, która podjęła już służbę we wskazanym przeze mnie Szpitalu Dziecięcym przy ul. Wojciecha. Do tej grupy też można jeszcze dołączyć – Ksiądz Kapelan bardzo do tego zachęca.

  • A przy okazji prośba do liderów spoza Szczecina – czy „z nowym rokiem” podejmiecie u siebie takie służby?
  • Proszę Was, Kochani Liderzy, o informację, czy, gdzie i w jakim terminie rozpocznie się Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, oraz ile osób w Waszych grupach na nie oczekuje. Proszę kierować te informacje do mnie (tel. 91 439 35 51) – również do końca listopada.
  • Podzielcie się też, proszę, informacją, jakie kroki podjęliście, aby zorganizować w Waszej parafii lub dekanacie „Warsztaty modlitwy”, które to zadanie zlecił nam Ksiądz Arcybiskup (pisałam Wam o tym w poprzednim liście). Czekam na te wieści również do końca listopada.
Tych próśb o różne informacje od Was zebrało się trochę – liczę na Wasz odzew i jednocześnie przypominam, Kochani, że umawialiśmy się również na tzw. „odpowiedzi negatywne”, np. „nie mam kandydatów na Seminarium” – to też jest potrzebna informacja.

  • Radujemy się bardzo i dziękujemy Bogu, że w październiku nie odbyły się w Szczecinie planowane Targi Sydonii (mówiłam o tym na Dniu Jedności). Nie ustawajmy jednak w modlitwie – aby nie powróciła do nas ta forma bałwochwalstwa, ale i o to, aby podobne targi zlikwidowano w innych miastach.
Problem zakupu okultystycznych akcesoriów, korzystania z usług wróżek, bioenergoterapeutów itp. dalej istnieje – w sklepach, Internecie itp. Oddawajmy wciąż Panu te miejsca – może warto uaktualnić ich listę, którą robiliście kiedyś, Kochani, na terenach swoich parafii? Dbajmy też nadal o uświadamianie ludziom zła i zagrożeń z nich płynących.

  • Dla chętnych grup – przesyłam w załączeniu c.d. materiałów do wykorzystania na spotkaniu grup domowych.
  • Trwa zbiórka plastikowych nakrętek; bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie w tej słusznej sprawie. Jednocześnie informuję, że wznawiamy zbiórkę okularów korekcyjnych (oprócz cylindrycznych) i okularów przeciwsłonecznych. Tym razem jest to prośba Sióstr Misjonarek z Afryki. Ostatnio wspaniale odpowiedzieliście na ten apel – myślę, że teraz będzie podobnie. Jest to też dzieło ewangelizacyjne, a przy okazji można zagadnąć o zbędne okulary krewnych, znajomych, sąsiadów itp. i nawiązać do „Bożych tematów”. Na pewno Duch Święty podsunie właściwe słowa. Okulary i nakrętki będzie można przynieść na spotkania rekolekcyjne w grudniu.

Serdecznie Was pozdrawiam w Panu!
– Agnieszka