Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List luty 2014 r.

Agnieszka Szewczyk                                    Szczecin, 19.02.2014 r.
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym


Kochani !

„Nie czekaj na jutro, nie czekaj na następny rok, to chodzi już o dziś, o ten czas, o to miejsce! Twoja osobista wiara, przemyślana, świadomie podjęta, z radością ukazana światu i owocująca czynami jest potrzebna”
Słowa Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi  na zakończenie Roku Wiary

Na styczniowym spotkaniu liderów rozważaliśmy już Słowo dla „naszej” Odnowy w Duchu Świętym z modlitwy sylwestrowej. Podaję je ponownie i zachęcam do powracania do tego Słowa w ciągu 2014 roku:

Flp 3, 7 – 16


Ale czas leci i już zapraszam Was Wszystkich, kochani, na Rekolekcje Wielkopostne, które będziemy przeżywać w dniach 12 – 14 marca 2014 r. (środa, czwartek, piątek) w dolnym kościele oo. Jezuitów przy ul. Pocztowej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Rekolekcjom będzie przewodniczyć ks. Łukasz Wacław – opiekun grupy Odnowy w Duchu Świętym przy parafii p.w. Świętego Ducha w Zdrojach.
Temat: „Ty jesteś drogą, prawdą i życiem.”


Natomiast w sobotę 15 marca na godz. 10.00 zapraszam serdecznie liderów grup parafialnych na Mszę św. i cykliczne spotkanie.


O służbę w czasie rekolekcji (czytanie, psalm, modlitwa wiernych, uwielbienie po komunii św, zbiórka kolekty, służba ministrancka)
proszę grupę przy parafii p.w.:

•    Św. Kazimierza – we środę
•    NSPJ (Szczecin) – w czwartek
•    Św. Maksymiliana – w piątek

a w sobotę:
•    czytanie – Myślibórz
•    psalm – Dobra
•    modlitwa wiernych – Świnoujście
•    uwielbienie po komunii św. – Gryfice
•    służba ministrancka - Stargard
•    zbiórka kolekty – Goleniów

Módlmy się gorąco za Księdza Rekolekcjonistę i obfite owoce tego świętego czasu, a liderów proszę o potwierdzenie mi przyjęcia służby.


A teraz pozostałe informacje:

•    Z radością informuję, że już wszystkie nasze diakonie mają księży – opiekunów:
 - diakonia modlitw wstawienniczych – ks. Maciej Piotrowski
 - diakonia muzyczna – ks. Jarosław Iwaniec
 - diakonia ewangelizacyjna – ks. Robert Szumowski

•    11 lutego 2014 r. – w Światowy Dzień Chorego – odbyło się spotkanie osób posługujących w szpitalach. Wspólna modlitwa i dzielenie się tą piękną służbą było bardzo budujące. Zapraszam jeszcze chętne osoby, aby skontaktowały się z Jolą Kuchar (516 127 149). Osoby posługujące już od paru lat, potrzebują „zmiennika” na wypadek urlopu, choroby itp. Ale taką osobę trzeba wprowadzić, pokazać jej rolę, przedstawić kapelanowi. Nie od razu taki „zmiennik” musi podjąć obowiązki systematycznie.
     Piszę o tym, gdyż może to być barierą w decyzji o tej posłudze.

•    Ruszyły już na dobre prace przygotowujące I Szczecińskie Forum Charyzmatyczne (6 – 7 czerwca 2014 r.). Temat przewodni: „Jezus zwyciężył – szatan pokonany”. Módlmy się wszyscy w intencji tego wydarzenia, podejmujmy też różne wyrzeczenia. A szczególnie modlić się będziemy Nowenną do Ducha Świętego – od 4 kwietnia 2014 r. – tj. przez 9 tygodni poprzedzających FORUM.
Bardzo dziękuję osobom, które zgłosiły się do pomocy przy tak wielkim dziele. Na pierwszym spotkaniu ustaliliśmy osoby odpowiedzialne za poszczególne obszary przygotowań, np. służba liturgiczna i świadectw, adoracja w czasie trwania Forum, służba muzyczna, służby techniczne i porządkowe, służba gospodarcza (posiłki) i służba informacyjna, przed którą stoją teraz zadania przygotowania „kampanii reklamowej”, aby na FORUM przybyli ci, których Pan zaprasza.

•    Podjęliśmy też działania związane z projektem i zamówieniem sztandaru dla Odnowy z naszej Archidiecezji. Liderzy większością głosów poparli ten projekt. Jest to spory wydatek, ale nadszedł czas, abyśmy mieli godny wizerunek naszej Wspólnoty. W czasie FORUM chcemy poprosić Księdza Arcybiskupa o uroczyste poświęcenie sztandaru.
W związku z organizacją FORUM, czekają nas również spore wydatki: akcja informacyjna – plakaty, ulotki itp., ofiara na rzecz goszczącego nas Seminarium, ofiara i koszty podróży dla osób głoszących katechezy, transmisja on-line w czasie trwania FORUM, ugoszczenie osób spoza Odnowy itd. Dlatego nasze tradycyjne składki i „wejściówki” na FORUM mogą nie wystarczyć, i w związku z tym zwracam się z gorącą prośbą o dodatkowe „opodatkowanie” z grup na te cele. Bracie, Siostro – poczuj się gospodarzem tego wydarzenia i dołóż również swoją cegiełkę. Zebrane fundusze proszę o przekazanie do mnie do 1 kwietnia (pocztą: ul Grenadierów 14, 71-224 Szczecin; lub zostawić na portierni Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Mickiewicza 64). Dobrze byłoby, gdybyśmy mieli sponsorów – módlmy się i działajmy w tej sprawie.
Zapraszam osoby odpowiedzialne za poszczególne służby na FORUM na spotkanie 10 marca 2014 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do parafii p.w. św. Rodziny. Będę Was, Kochani Liderzy, informować na bieżąco o przygotowaniach, programie itp. Dzisiaj tylko wspominam, że 6 czerwca 2014 r., w piątek przed południem, planowane jest spotkanie liderów i kapłanów opiekunów z księdzem Mariuszem Mikiem – odpowiedzialnym za Odnowę w Duchu Świętym w Polsce. Jest to dzień roboczy, dlatego zróbcie proszę wszystko, żeby móc uczestniczyć w tym spotkaniu. Sygnalizujcie już też proszę kapłanom ten termin. Jest to co prawda pierwszy piątek miesiąca, ale z tego, co się orientuję, większość kapłanów odwiedza chorych w pierwszą sobotę. Poproście kapłanów, jeśli to możliwe, żeby mogli uczestniczyć w tym spotkaniu. Oczywiście w stosownym czasie kapłani otrzymają zaproszenia.

•    Dziękuję Wszystkim, którzy włączają się w rozeznawanie modlitwy na czwartkowe Nabożeństwa o Uzdrowienie według słów czytanych „z dnia”. Proszę o przekazywanie do mnie swoich przemyśleń – do niedzieli poprzedzającej dany czwartek. Daty kolejnych Nabożeństw to: 20 marca, 10 kwietnia, 15 maja, 12 czerwca.

•    Informuję, że zajdą zmiany w naszym Ramowym Planie na 2013/2014 r. Otrzymałam informację, że w tym roku Marsz dla Życia odbędzie się dopiero 18 maja i będzie połączony z uroczystościami diecezjalnymi – dziękczynieniem za kanonizację bł. Jana Pawła II. W związku z tym rezygnujemy z Dnia Jedności, który był planowany na 10 maja i włączamy się w spotkanie diecezjalne.
Jednocześnie przepraszam za błąd w terminie ostatniego przed wakacjami spotkania liderów i grup pastoralnych – odbędzie się ono w sobotę 14 czerwca (a nie 15 czerwca – jak jest w Ramowym Planie).

•    Ks. Darek Krawczyk, który podczas pobytu w Seminarium był liderem Odnowy grupy kleryków – jest ciężko chory. Proszę liderów – jeżeli to możliwe – o zebranie ofiar na Jego leczenie. Lekarstwo, które zalecił badający Darka specjalista, trzeba sprowadzać z zagranicy. Poniżej podaję konto, na które można dokonać wpłat z dopiskiem „Dla ks. Darka”:
Ewa Wnuk
ul. Kasztanowa 46
64-930 SZYDŁOWO
 KONTO: 35 1940 1076 5189 6452 0000 0000
Bóg zapłać za każdą wpłatę.

•   Na rekolekcje można przynieść plastikowe nakrętki, które zbieramy dla chorego Adriana.

•  W załączeniu tekst artykułu ks. Wojciecha Nowackiego pt.: „Ksiądz a lider świecki w grupie Odnowy”, który omawialiśmy na ubiegłym spotkaniu liderów i grup pastoralnych. Na jego podstawie były też przeprowadzone „warsztaty”.


•    Załączam też c.d.  materiałów na spotkania grup dzielenia.

Serdecznie Was Wszystkich pozdrawiam w Panu
— Szczęść Boże —
Agnieszka

P.S. 

-    Dla nieobecnych na spotkaniu liderów i grup pastoralnych załączam wizytówki Odnowy w Duchu Świętym.
-    Do 1 marca można do mnie zgłaszać problemy, które według was powinny być poruszone na spotkaniu z ks. Mariuszem Mikiem w czasie Forum.


Załącznik:

c.d. DZIELENIE NA TEMAT „GRZECHÓW CUDZYCH”

10)  Ps 51
•    Namawiać kogoś do grzechu
•    Nakazywać komuś grzech
•    Zezwalać komuś na grzech
a)    Czy takie sytuacje miały miejsce wobec ciebie i jakie przyniosły owoce?
b)    Podziel się medytacją nad psalmem 51.

11) Ps 6
•    Pobudzać kogoś do grzechu
•    Pochwalać czyjś grzech
•    Nie karać czyjegoś grzechu
a)    Czy takie sytuacje miały miejsce wobec ciebie i jakie przyniosły owoce?
b)    Podziel się medytacją nad psalmem 6.

12) Ps 38
•    Milczeć, gdy ktoś grzeszy
•    Pomagać komuś do grzechu
•    Usprawiedliwiać czyjś grzech
a)    Czy takie sytuacje miały miejsce wobec ciebie i jakie przyniosły owoce?
b)    Podziel się medytacją nad psalmem 38.

13) Zgorszenie: Mt 18, 6 – 9
a) Co gorszy cię u innych?
b) Jak reagujesz na grzechy innych, które dostrzegasz w swoim otoczeniu?
c) Jak reagujesz na upomnienia innych? Czy uważasz, że jesteś zgorszeniem dla innych?