Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List maj 2014r.

Agnieszka Szewczyk                                                                         Szczecin, 8.05.2014
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym
 


Kochani!

Zbliża się termin I Szczecińskiego Forum Charyzmatycznego (6 – 7 czerwca 2014 r.), przekazuję więc kolejne informacje w tej sprawie, prosząc Was jednocześnie, abyście często i regularnie zaglądali na naszą stronę www.szczecin.odnowa.org, gdzie pojawiać się mogą bieżące komunikaty oraz na bieżąco sprawdzali pocztę elektroniczną.

W załączeniu (w wersji elektronicznej) otrzymaliście plakat oraz wzór ulotki z programem obu dni. Jest tam właściwie komplet najważniejszych informacji. Bardzo proszę, aby członkowie grup parafialnych wpłacali na wskazane konto podaną sumę, a nie czekali na to, że wpłacą na miejscu. Ten sposób zostawmy innym osobom, które zdecydują się na udział w Forum w ostatniej chwili.
Wkrótce plakaty dotrą do parafii w (wersji papierowej) przez Kurię – do powieszenia w gablotach parafialnych. Będzie również czytane ogłoszenie na Mszach Świętych w niedzielę.
Załączam także zaproszenie na Forum dla kapłanów-opiekunów grup Odnowy w Duchu Świętym.

Zespół ds. Forum zajmuje się akcją informacyjną poprzez ulotki, plakaty, banery itp., ale każdy z Was, Bracia i Siostry, jest zobowiązany do przekazywania informacji i zachęcania do udziału w Forum swoich krewnych, znajomych, sąsiadów, kolegów w pracy itp. Jesteśmy za to odpowiedzialni przed Panem we własnym sumieniu!
Ulotki będzie można odebrać w parafii p.w. św. Krzyża (w klubie parafialnym). Termin odbioru: 16 maja po Mszy Świętej o godz. 18.00. Poza Szczecin będą wysłane pocztą.

Gorąco zachęcam do udziału w spotkaniu z Robertem Tekieli (piątek, godz. 10.00 – 14.00), które poprzedza rozpoczęcie Forum. To wybitny fachowiec w sprawach okultyzmu, magii, zniewoleń, których wciąż tak wiele jest wokół nas. Warto posłuchać i zachęcić innych!

W piątek 6 czerwca przed spotkaniem z ks. Mariuszem Mikiem, kapłani i liderzy gromadzą się w holu AWSD o godz. 9.50. Spotkanie w kawiarence poprzedzi adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy seminaryjnej (IV piętro).
W czasie Forum będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy seminaryjnej na IV piętrze – w piątek w godzinach 9.00 – 20.00, a w sobotę 9.00 – 18.00. Poniżej podaję plan adoracji przez poszczególne wspólnoty:

Piątek
09.00 – 11.00    św. Krzyża
11.00 – 13.00    św. Kazimierza, św. Ottona
13.00 – 14.45    św. Rodziny, św. Jakuba Apostoła
15.00                Msza Święta
17.00 – 18.30    NSPJ (Szczecin), Świętego Ducha (Zdroje)
18.30 – 20.00    św. Józefa, św. A.Boboli

Sobota
09.00 – 10.30    AWSD, św. Maksymiliana, MB Królowej Świata (Dobra)
10.30 – 12.00    NSNMP (Słoneczne), św. Józefa (Stargard), św. Katarzyny (Goleniów)
12.00 – 13.30    Przemienienia Pańskiego, bł. M. Kozala (Świnoujście), św. Apostołów Piotra i Pawła (Dębno)
13.30 – 15.30    Opatrzności Bożej, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (Myślibórz), św. Piotra Apostoła (Międzyzdroje), NSPJ (Gryfice)
15.30 – 18.00    Diakonia Modlitw Wstawienniczych
18.30                Msza Święta
Z każdej wspólnoty proszę wytypować po 2 osoby. Zgłoszenia do 22 maja 2014 r. do Teresy Dobosz (tel. 513 268 648), lub na e-maila do mnie: aszew@wneiz.pl

W czasie Mszy Świętej w piątek, w procesji na ofiarowanie – wszystkie grupy poniosą dary dla podopiecznych Caritasu. Uzgodniłam z Ks. Dyrektorem, że najbardziej potrzebne są plecaki z wyprawką szkolną (różne zeszyty, długopisy, kredki, pisaki, piórniki itp. przybory dla dzieci oraz środki czystości (pampersy, chusteczki dla niemowląt, mydła, szampony, kremy, pasty i szczoteczki do zębów itp. (odzież nie) dla Domu matek z dziećmi (w Płoni), które chronią się w nim przed przemocą w rodzinie, często w dramatycznych okolicznościach. Będą to więc „dary na zamówienie”, bardzo praktyczne – i bardzo potrzebne. Proszę, aby następujące grupy przygotowały plecaki:

•    NSSPJ (Szczecin)
•    NSNMP (Słoneczne)
•    Opatrzności Bożej
•    Św. Jakuba Apostoła
•    Św. Józefa
•    Św. Ottona
•    Św. A. Boboli
•    Św. Apostołów Piotra i Pawła (Dębno)
•    Świętego Ducha (Zdroje)
•    NSPJ (Gryfice)


a pozostałe grupy – środki czystości.

Proszę też o wyznaczenie osób z grup, które poniosą te dary do ołtarza (środki czystości proszę ładnie zapakować).
Natomiast w sobotę – tradycyjnie już przynosimy słodycze dla dzieci – podopiecznych Caritasu. Kosze na słodycze będą już wystawione w piątek.

Służba na Eucharystii (czytanie psalm, modlitwa wiernych, procesja z darami, uwielbienie po Komunii św., zbiórka kolekty):
- W piątek: grupy przy parafii p.w. św. A. Boboli i NSPJ (Gryfice)
- W sobotę: grupy przy parafii p.w. św. Rodziny i św. Krzyża

Proszę liderów o szybkie potwierdzenie przyjęcia służby

W załączeniu przesyłam informacje o możliwości noclegu z piątku na sobotę. Dotyczy to osób spoza Szczecina (spoza Odnowy). Osoby zainteresowane noclegiem u „odnowowiczów” proszę o kontakt z liderami grup, a liderów proszę o zrobienie rozeznania o możliwościach przyjęcia gości.

•    W niedzielę Zesłania Ducha Świętego (8 czerwca 2014 r.) spotykamy się na Jasnych Błoniach na radosnym wielbieniu Boga w Duchu Świętym – godzina 14.00 przy figurze św. Jana Pawła II.  A następnego dnia (9 czerwca 2014 r. – NMP Matki Kościoła), tradycyjnie już – jesteśmy zaproszeni przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę do Bazyliki Archikatedralnej na czuwanie zaczynające się Mszą Świętą o godz. 18.00.

•    Bardzo Was proszę o liczny udział w Marszu dla Życia 18 maja 2014 r., który poprzedzony będzie Mszą Świętą dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II o godz. 14.00 na Jasnych Błoniach. Zbiórka „Odnowowiczów” na Jasnych Błoniach u wylotu ul. Królowej Korony Polskiej o godz. 13.50. Na Marszu informować będziemy również o Forum.

•    Potrzebna jest osoba do rozprowadzania płyt, które nagrywa Jacek z różnych wydarzeń (np. rekolekcji). Zgłoszenia do Eli Mackiewicz (507 588 446 lub ela22macki@wp.pl)

•    Nasi Bracia Klerycy z AWSD proszą o gorącą modlitwę w intencji trzech osób przechodzących seminarium Odnowy w Duchu Świętym.

•    Zapraszam na spotkanie liderów „na Wieniawskiego” 14 czerwca 2014 r. na godz. 10.00.

•    W dniach 14 – 19 lipca 2014 r. planowane są rekolekcje wakacyjne w Dobrej Szczecińskiej. Mam nadzieję, że będą chętni i że rekolekcje się odbędą. Rozpoznajemy dopiero tematykę i prowadzących – szczegóły podam w kolejnym liście. Na rekolekcjach będzie czas na Eucharystię, sakrament pojednania, modlitwę wstawienniczą, adorację Najświętszego Sakramentu, spotkania w grupach, katechezy, a także na wspólne posiłki i na rekaks. Rekolekcje są świętym czasem odpoczynku z Bogiem, czasem modlitwy i nawrócenia, aby później mieć siłę na „prozę życia” i moc Ducha do pełnienia wielkich służebnych funkcji.

W rekolekcjach można uczestniczyć w dwojaki sposób:
1)    dojeżdżając codziennie do Dobrej – koszt: 150 zł .
2)    Nocując w klasztorze (ok.. 20 miejsc noclegowych); jeśli będzie więcej chętnych osób – zorganizujemy kwatery prywatne – koszt:330 zł.

Szczególnie zachęcam do udziału liderów, członków grup pastoralnych, animatorów, a także osoby, które w tym roku przeżyły seminarium Odnowy w Duchu Świętym.
Proszę liderów o przekazanie mi dokładnie wypełnionych załączonych list osób chętnych na te rekolekcje, a także kwotę zaliczki – 50 zł. od osoby, na mój adres domowy np. pocztą, lub na portierni Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US, ul. Mickiewicza 64 (tu macie lepszy dojazd niż do domu na Bezrzecze). Czekam na listy i zaliczki do końca maja.
Od ilości zgłoszeń uzależnione będą dalsze przygotowania do rekolekcji, dlatego konieczny jest tak wczesny termin zapisów.

Proszę Was Wszystkich o gorącą modlitwę w intencji tych rekolekcji.

Pamiętajcie, że brak finansów nie może być przeszkodą w udziale w rekolekcjach. Proszę śmiało zgłaszać takie sytuacje liderom i animatorom – na pewno znajdziemy rozwiązanie!


Pozdrawiam w Panu
- Agnieszka.