Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List czerwiec 2014r.

Agnieszka Szewczyk                                                                    Szczecin, 21.06.2014
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym


Kochani !

Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w organizacji I Szczecińskiego Forum Charyzmatycznego – poprzez modlitwę, osobiste wyrzeczenia, ofiary pieniężne, różne służby, dary dla podopiecznych CARITASU - i Wam Wszystkim, którzy w nim uczestniczyliście. Dzięki Waszej ofiarności koszty zostały całkowicie pokryte, mogliśmy też złożyć stosowne ofiary Kapłanom – Gościom FORUM – którzy głosili nam katechezy oraz podziękować Księdzu Rektorowi AWSD za udzieloną nam gościnę. Również niemała należność za nasz sztandar wraz z „oprzyrządowaniem” jest już uregulowana. Została nam jeszcze pewna rezerwa finansowa. Dokładniejsze sprawozdanie przedstawiłam liderom na spotkaniu 14 czerwca.

Obecnie zbieramy różne uwagi nt. przebiegu i organizacji FORUM, aby – „jeżeli Bóg pozwoli i żyć będziemy” (patrz Jk 4, 13-16) – następne FORUM było jeszcze „lepsze”.


W załączeniu przesyłam Wam krótkie sprawozdanie z FORUM, zachęcam też do obejrzenia galerii zdjęć na stronach: www.szczecin.kuria.pl, www.szczecin.odnowa.org, www.ichtis.info, a także do zamówienia nagrań z Forum – u Jacka Cielocha (tel. 669 673 228, e-mail: jacekcieloch@gazeta.pl).

Specjalne podziękowanie kieruję do osób, które po dwudniowym FORUM miały jeszcze siły, żeby w niedzielę modlić się przez dwie godziny w prażącym słońcu na Jasnych Błoniach, a w poniedziałek wieczorem uczestniczyć we Mszy świętej, czuwaniu modlitewnym i ewangelizacji na Dniu Jedności Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń w szczecińskiej Archikatedrze.

W tym spotkaniu po raz pierwszy oficjalnie brał udział nasz poczet sztandarowy. Sztandar został bowiem uroczyście poświęcony na FORUM przez Ks. Mariusza Mika, przewodniczącego Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Na sztandarze z jednej strony widnieje znak polskiej Odnowy w Duchu Świętym (Biała Gołębica na tle mapy Polski), a na drugiej – znak naszej Archidiecezji, tj. Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, Gryf Pomorski oraz Krzyż.


Prosząc o poświęcenie sztandaru, powiedziałam:


„W imieniu Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, proszę o poświęcenie tego sztandaru. Pragniemy – z Bożą pomocą – jednoczyć się pod tym znakiem naszej miłości do Kościoła, pragniemy – patrząc na wizerunek Białej Gołębicy – realizować cele Odnowy w Duchu Świętym, otwierać się na prowadzenie Ducha Świętego i wyznawać wobec świata, że Jezus jest naszym Panem, że – Jezus zwyciężył, a szatan został pokonany! Alleluja!”


Kochani ! I niech się tak dzieje między nami, w naszych grupach i parafiach. Dzięki Ci, Panie, za te wspaniałe cztery dni!
Mam nadzieję, że ta „zaprawa duchowa” zaowocuje i umocni nas na przyszły rok, w którym rozpocznie się trzyletnie przygotowanie do ewangelizacji Szczecina. Planowane jest ono w 2015 roku na tydzień  bezpośrednio przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Było już pierwsze spotkanie w tej sprawie. O szczegółach i naszych zadaniach będę Was na bieżąco informować.

A ze spraw „na teraz”:

•    Rekolekcje Wakacyjne w Dobrej Szczecińskiej, w klasztorze o.o. Franciszkanów (14 – 19 lipca 2014 r.), poprowadzi Ks. Darek Krawczyk z Instytutu Studiów nad Rodziną w Łomiankach. Módlmy się gorąco w Jego intencji, aby nic nie stanęło temu na przeszkodzie. Ks. Darek studiując w naszym Seminarium Duchownym, przez kilka lat był liderem kleryckiej grupy Odnowy w Duchu Świętym.

Temat wiodący to: „Ku doskonałości prawdziwie chrześcijańskiej” (Flp 3, 13 – 16). Szczególnie zaproszeni są tegoroczni seminarzyści, liderzy, członkowie grup pastoralnych, animatorzy oraz członkowie Diakonii Muzycznej, Modlitw Wstawienniczych i Ewangelizacyjnej. Możecie też zaprosić swoich znajomych, krewnych itp., którzy nie są jeszcze zaangażowani w Odnowie, żeby zobaczyli – i zachęcili się do uczestnictwa w naszych spotkaniach w grupach parafialnych.


W poprzednim liście podałam szczegóły organizacyjno – finansowe. Dzisiaj dodaję, że początek dnia rekolekcyjnego to godz. 9.30. Pierwszego dnia recepcja będzie czynna od godz. 8.30.


Odjazdy PKS z ul. Wernyhory:

•    Dni powszednie – 8.00, 8.28
•    Soboty – 8.40

Proszę zabrać ze sobą Pismo Święte, notatnik, długopis – i wiarę, chociaż tak małą, jak ziarnko gorczycy.


Informacja o rekolekcjach znajduje się również na naszej stronie www.szczecin.odnowa.org.


•    Informuję, że w czasie wakacji (lipiec – sierpień) spotkania modlitewne odbywać się będą w następujących parafiach i terminach:

- Św. Krzyża (Szczecin) – czwartek – Msza Święta o godz. 18.00 + spotkanie modlitewne w klubie parafialnym


- Św. Piotra Apostoła (Międzyzdroje)
– środa – Msza Święta o godz. 17.30 + spotkanie w salce


•    Bardzo Was proszę o gorącą modlitwę i osobiste wyrzeczenia w intencji mianowania przez Księdza Arcybiskupa – Kapłana – nowego Moderatora Diecezjalnego Odnowy w Duchu Świętym. Ksiądz Henryk Marczak złożył rezygnację z tej posługi.


•    Msza Święta w intencji śp. Ani Szewczyk – w 7 rocznicę śmierci – zostanie odprawiona w kościele p.w. św. Krzyża, w niedzielę 17 sierpnia 2014 r. o godz. 18.30.
•    Serdecznie dziękuję liderom – Basi i Helence, oraz grupom przy parafiach: św. Krzyża i św. Andrzeja Boboli – za całoroczną posługę przy organizacji spotkań liderów i grup pastoralnych. Bóg zapłać za Waszą pomoc i trud.

•    Zbliża się lato – a więc akcja zbierania plastikowych nakrętek (zwłaszcza od wody mineralnej) dla niepełnosprawnego Adriana – nabiera tempa. W rodzinie Adriana zdarzyła się kolejna tragedia – w maju jego ojciec doznał udaru mózgu. Potrzebna jest tam każda złotówka! Przypominam kontakt do Leszka Donderowicza, który odwozi worki z nakrętkami do punktu skupu w Zdrojach: 519 582 428.


Życzę Wam Wszystkim, Kochani,
miłych, spokojnych wakacji –
żebyście dobrze odpoczęli
u stóp Jezusa!
- Agnieszka