Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List październik 2014r.

Agnieszka Szewczyk                                                 Szczecin,1.10.2014r.
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym
                                                                                                                                                 
                                                                                                                                                                   

Zapraszam Was serdecznie na Dzień Jedności w sobotę, 18 października 2014 na godzinę 10, do kościoła p.w. Św. Józefa na Pomorzanach.

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, którą skierował do Odnowy w Duchu Świętym, będzie to dzień służby osobom chorym - po Mszy Świętej będzie czas na modlitwę  o uzdrowienie nad osobami, które o nią poproszą, zarówno w kościele jak i w kaplicy szpitala ma Pomorzanach. Poza tym będziemy modlić się za wszystkich pacjentów i za personel tego szpitala chodząc wokół jego terenu.O tę służbę - tzw. „patrolu modlitewnego”- proszę grupy przy parafii p.w. Opatrzności Bożej, Św. Ottona, Św. Andrzeja Boboli i NSNMP na Osiedlu Słonecznym.


Służbę na Eucharystii podejmie grupa Gospodarzy – tj. z parafii p.w. Św. Józefa. Na nasz Dzień Jedności oprócz naszych kapłanów - opiekunów zaproszeni zostali również kapłani pełniący służbę w szczecińskich szpitalach. W czasie spotkania omodlona i posłana zostanie Diakonia Szpitalna ( zarówno osoby, które posługują już w szpitalach, jak i osoby, które ostatnio przyjęły tę służbę).

Nasze spotkanie planujemy zakończyć agapą, dlatego proszę Was o przyniesienie „czegoś dobrego” na wspólny stół i złożenie przed godziną 10 w salce w Domu Parafialnym.
Kochany Bracie, Kochana Siostro - nie może Ciebie zabraknąć - chorzy czekają na Twoją modlitwę, na Twój uśmiech i słowa pociechy, a zwłaszcza na świadectwo o tym, że Jezus żyje i uzdrawia także dziś!

A teraz jeszcze kilka informacji:


•    Dziękuję liderom i animatorom oraz członkom grup pastoralnych za zaangażowanie   i twórczy wkład w sprawy omawiane na wrześniowym spotkaniu „ na Wieniawskiego”.

Szkoda tylko, ze wielu z Was nie wzięło w nim udziału. Deklarowane przez was ilości osób, które były zaproszone, wzbudzają radość, że tyle jest osób zaangażowanych w grupach - i nadzieje, że następnym razem będzie lepiej!

•    Na pierwsze spotkanie w tegorocznej w Szkole Animatora ( I klasa) – zapraszam w sobotę, 24 października 2014 o godzinie 10 – do budynku „Ekonomii” na Uniwersytecie Szczecińskim – ul. Mickiewicza 64 pok. 20 (parter). Jeżeli jeszcze ktoś (oprócz zapisanych osób) chciałby się dołączyć - zapraszam.

•    Przypominam konto, na które można dokonać wpłat z dopiskiem: „na leczenie księdza Darka Krawczyka”  : Ewa Wnuk    ul. Kasztanowa 46 64-930 Szydłowo,            Konto: 35 1940 1076 5189 6452 0000 0000.     Bóg zapłać za każdą wpłatę.


•    Na Dzień Jedności można przynieść plastikowe zakrętki, chory Artur czeka na naszą pomoc.


•    Przypominam o składce od grup za I półrocze ( 50 gr/osobę miesięcznie).


•    Kolejne spotkanie liderów grup pastoralnych i animatorów-15 listopada 2014 o godzinie 10 „ na Wieniawskiego”. Temat wiodący to: rachunek sumienia z realizacji celów Odnowy w Duchu Świętym.


•    Ewa Piotrowska prosi o uaktualnienie adresów mailowych, a ja o to, że jeżeli ktoś z was, kochani Liderzy deklaruje, że „ jest pod mailem”- to niech zagląda do nich częściej niż np. raz na tydzień. Jest taka „niepisana” zasada internetowa, że należy sprawdzać maile 1-2 razy dziennie. Jeżeli Ktoś z Was nie może tak korzystać z internetu to proszę o poinformowanie o tym Ewy i pozostanie przy wersji papierowo-telefonicznej przekazu naszych informacji, chociaż jest to kosztochłonne. Musimy mieć bezpośredni szybki kontakt, bo dużo się dzieje, ja otrzymuję prośby o przesłanie „ na wczoraj” pewnych danych np. do Kurii czy do Warszawy- i czasem nie mam pewności, że wszyscy liderzy odebrali maila. Wspomniana przeze mnie niepisana zasada obejmuje tez obowiązek odpowiedzi na maila w każdym przypadku.

                            Pozdrawiam Was serdecznie   w Panu                                      
             .              i zapewniam o pamięci w modlitwie
                            Agnieszka