Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List listopad 2015r.

Agnieszka Szewczyk                                                           Szczecin,12.11.2015r.
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym                                 
                                                                                                                      


                                                     Kochani!

    Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy pomagali przy organizacji naszego 35-letniego jubileuszu, służyli w różny sposób w tym uroczystym dniu, tym Wszystkim, którzy przynieśli szkolne przybory dla dzieci ze świetlic środowiskowych Caritasu, i pyszności na agapę, a szczególnie dziękuję za wspólną modlitwę o jedność i za deklarację dalszej modlitwy w tej intencji – poprzez przyjęcie przez liderów grup – różańca – obrączki - znaku wierności i miłości.
Artykuł o przebiegu uroczystości jubileuszowych ukazał się w nr 44 „Niedzieli” (Kościół nad Odrą i Bałtykiem). Znajdziecie go też w załączniku do tego listu a więcej zdjęć jest  na stronie www.szczecin.odnowa.org .
Jubileusz świętowaliśmy, ale po nim jest „zwykły” czas na rekolekcje, spotkania modlitewne itp. 
I zapraszam serdecznie wszystkich na Rekolekcje Adwentowe, które odbędą się w dolnym kościele o.o.Jezuitów przy ulicy Pocztowej w dniach 9-11.12.2015 (środa-piątek godzina 1800) - dla Wszystkich i w sobotę - 12.12.2015 (godzina 1000) - dla lide-rów.

    Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Grochowski - kapłan z wieloletnim „stażem odnowo-wym”, a obecnie opiekun grupy Odnowy w Duchu Świętym przy parafii p.w. św. Rodziny. Temat wiodący to „Chrześcijanin nowym człowiekiem” ( Ef. 4,17-32 ).
Słowo to wspaniale wpisuje się w hasło, które będzie towarzyszyło Kościołowi w Polsce w roku liturgicznym rozpoczynającym się tegorocznym Adwentem: „Nowe życie w Chrystusie”. Hasło to nawiązuje do Sakramentu Chrztu Świętego, więc na naszych rekolekcjach też będzie o tym mowa.
Dlatego na piątek (11.12.2015) przynieście, proszę „ białą szatę”- (może być symbolicz-na np. biała serwetka). Symbolizuje ona na Chrzcie Świętym fakt „ stawania się nowym człowiekiem. Przynieście też świece, bo odnowimy przyrzeczenia z Chrztu Świętego, które kiedyś wypowiadali za nas rodzice chrzestni.

O służbę na mszy świętej ( intencja i ofiara mszy świętej, czytanie, psalm, modlitwa wiernych, uwielbienie po Komunii Świętej, służba ministrancka, zbiórka kolekty) proszę grupy z parafii p.w.:
- św. Rodziny – we środę
- św. Ottona – we czwartek
- św. Krzyża – w piątek
a w sobotę - animatorów diakonii diecezjalnych.
Sobotnie spotkanie liderów (12.12.2015) będzie tradycyjnie połączone z „Opłatkiem”. O przygotowanie proszę grupę z parafii p.w. św. Andrzeja Boboli i św. Józefa - ze Stargardu.

Proszę liderów o potwierdzenie mi przyjęcia służby do końca listopada.


I pozostałe informacje:

- proszę o modlitwę za nowopowstające grupy Odnowy w Duchu Świętym w Goleniowie, Gryfinie i Pyrzycach,
- ruszyła tegoroczna Szkoła Animatora, zarówno I jak i II klasa; módlmy się o jej dobre owoce oraz o wytrwałość i zapał dla naszych „uczniów”,
- w czasie Rekolekcji Adwentowych można będzie przekazać ofiarę na potrzeby Odnowy, a także przynieść plastikowe nakrętki, których zbieranie „weszło już w krew” wielu z nas; w imieniu chorego Artura dziękuję za nie i za Wasze serce,
- kolejna zbiórka makulatury na potrzeby misji (na studnie w Sudanie) odbędzie się jak dotychczas – przy wybranych kościołach ( m.in. św. Rodziny) 27 i 28 listopada 2015.


A na koniec jeszcze wspaniała nowina!

Kilka miesięcy temu usłyszeliśmy na nabożeństwie o uzdrowienie świadectwo Halinki - matki chrzestnej, której „córka” Grażyna i jej mąż bardzo pragnęli potomstwa, ale przez parę lat małżeństwa nie doczekali się dzieci. Grażyna chciała już poddać się procedurze in vitro, ale zrezygnowała z tego zamiaru po zdarzeniu z zamianą zarodków w szpitalu w Policach. Halinka, która przed laty służyła w Diakonii Modlitw Wstawienniczych, zaproponowała Grażynce taką modlitwę. Modliliśmy się nad Grażyną, ona też modliła się gorąco, prosząc o wstawiennictwo Jana Pawła II. Po jakimś czasie miała „dziwny” sen – podczas Komunii Świętej kapłan podał jej dwie hostie i powiedział, że ta druga jest dla jej dziecka, bo jest w ciąży. Rano zrobiła test i rzeczywiście tak było.
Po paru tygodniach radość oczekiwania na upragnione dziecko przysłonił lęk, bo podczas badania USG wykryto u dziecka guza nadnercza. Grażynka nie ustawała w modlitwie, ponownie poprosiła o modlitwę na nabożeństwie uzdrowienia i ufnie, z wiarą w Bożą interwencję czekała na poród. W październiku przyszła na świat śliczna, całkowicie ZDROWA dziewczynka – Liwia! Chwała Panu!

                                    Z serdecznymi pozdrowieniami i z modlitwą –
                                                           Agnieszka