Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List styczeń 2016r.

Agnieszka Szewczyk                                                       Szczecin, 17.01.2016r. 
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym
          

                                                     Kochani!

Przekazuję Wam Słowo dla grup Odnowy w Duchu Świętym z naszej diecezji, które otrzymałam na modlitwie w noc sylwestrową : Kol 4,17: „ Uważaj abyś wypełnił posługę, którą wziąłeś od Pana”.
Rozważaliśmy to Słowo na ostatnim spotkaniu liderów i grup pastoralnych. Zachęcam Wszystkich do pochylenia się nad Nim, bo każdy z Was ma jakieś zadanie, posługę od Pana
- i w Odnowie i w rodzinie i w życiu zawodowym … Życzę Wam owocnej refleksji!

• Za miesiąc rozpoczną się nasze Rekolekcje Wielkopostne – 17.02 - 20.02.2016 ( środa-piątek o godzinie 1800 a w sobotę o 1000 ) w kościele św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej. Temat wiodący to: „ mówię Wam – czuwajcie” (1 Tes 1,2-5 ). Rekolekcje poprowadzi ks. dr Tomasz Mędrek z Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. W czasie tych rekolekcji będzie jeden szczególny wieczór. We czwartek 18.02.2016 przypada bowiem 49 rocznica gdy to Duch Święty wzbudził w Kościele Katolickim Odnowę w Duchu Świętym. A jak to wtedy było powspominamy ! W tym dniu rozpoczynamy więc świętowanie jubileuszu 50-lecia. Na ten wieczór zapraszajcie serdecznie wszystkich, którzy chcieliby z wami uwielbiać Pana, śpiewać  na Jego chwałę, posłuchać świadectw działania Pana w naszym życiu, ucieszyć się sobą. Uwaga ! Msza Święta i spotkanie we czwartek będzie w górnym kościele na Pocztowej. I w związku z tym, że czwartek „ wypada” z nauk rekolekcyjnych, w sobotę zapraszam nie tylko liderów ale wszystkich uczestników – na ostatnią Mszę Świętą, katechezę i zakończenie rekolekcji.
O służbę na Eucharystii w czasie Rekolekcji (czytanie, psalm, modlitwa wiernych, uwielbienie po Komunii Świętej, służba ministrancka, zbiórka kolekty) proszę grupy z parafii p.w.:
        - SNSPJ – we środę
        - św. Andrzeja Boboli –  w czwartek
        - św. Kazimierza – w piątek
        - św. Rodziny – w sobotę.
Liderów  proszę o potwierdzenie  służby do 10 lutego.

Grupy spoza Szczecina, które nie będą mogły uczestniczyć w czwartkowym spotkaniu zachęcam do świętowania „urodzin  Odnowy” u siebie.

• Już dzisiaj przypominam Wam, kochani, o terminie rekolekcji letnich 11.07 – 16.07.2016. Uwzględnijcie proszę ten termin w Waszych planach wakacyjnych – zawodowych czy rodzinnych. Rekolekcje te planowane są w kościele św. Brata Alberta na Głębokim. Już tam przeżywaliśmy rekolekcje letnie kilkakrotnie. Szczegóły podam w późniejszym terminie. Powodem zmiany jest przedłużający się remont klasztoru w Dobrej. Niestety nie ma tam możliwości noclegów. Dlatego bardzo proszę o zgłoszenia, kto z Was mógłby użyczyć noclegu Siostrom i Braciom spoza Szczecina - do 20 lutego.

• Proszę o gorącą modlitwę w intencji Tygodnia Ewangelizacji ( 15.05 – 22.05.2016 ), abyśmy dobrze przygotowali się na to wydarzenie. Hasło tego tygodnia to: „wstanę i pójdę”. Ustalamy obecnie zakres naszych aktywnych działań ( namioty modlitwy wstawienniczej, Msza Święta i modlitwa o uzdrowienie, ewangelizacja w szpitalach, na scenie ). Wspaniale, że Odnowa w Duchu Świętym podejmuje ewangelizację nie tylko w Szczecinie ale i w Stargardzie, Goleniowie i Świnoujściu. Zwracam uwagę, że koniec Tygodnia Ewangelizacji pokrywa się z Ogólnopolskim Czuwaniem w Częstochowie. Rezygnacja z wyjazdu na rzecz służby w diecezji może być wspaniałą ofiarą ! A w sobotę 13 lutego 2016 w godz. 9.30 – 18.00 w Auli Szkoły Salezjańskiej przy ulicy Witkiewicza odbędzie się szkolenie ewangelizacyjne prowadzone przez Wspólnotę Jana Chrzciciela. Koszt 25zł ( obiad i poczęstunek na przerwach). Proszę aby liderzy lub osoby przez nich wyznaczone zebrały opłatę  od  zgłoszonych osób i przekazały je organizatorom na miejscu  - w sobotę przed rozpoczęciem spotkania. Obiady będą zamówione według liczby zgłoszeń i w przypadku czyjejś nieobecności   będziecie musieli pokryć koszty w ramach grupy. Zgłoszenia uczestnictwa – przez  lidera – do 8 lutego – do Krystiana tel. 602 351 628 krystian.azakrzewski@gmail.com

• Informuje również, że Organizatorzy zmienili termin tegorocznego Marszu dla Życia – z 10.04.2016 ( tak jak podałam w naszym rocznym planie wydarzeń ) – na 24.04.2016, godz. 15.00 – Jasne Błonia.

                                                           

          Pozdrawiam Was serdecznie w Panu i pamiętajcie proszę o Słowie
          wiodącym w tym roku „  abyś wypełnił posługę, którą wziąłeś od Pana”.     
                                                                                   
                                                                       - Agnieszka