Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List styczeń 2017 r.

Agnieszka Szewczyk                                                              Szczecin, 30.01.2017r.
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym
                                                                                                                                  

                                                                                                                                          Znalezione obrazy dla zapytania złoty jubileusz odnowy                                                                                                                                                        

                                          Kochani!

Tradycyjnie już w pierwszym liście w nowym roku przekazuję Wam Słowo wymodlone w noc sylwestrową: Jk. 3,13-18. „Dziwnym trafem” to samo Słowo dał nam Pan na styczniowe spotkanie liderów. To powinno nam dać dużo do myślenia…, zwłaszcza, że Słowo jest trudne i skłaniające do refleksji o tym co dzieje się w naszych grupach i między nami. Pochylcie się proszę nad tym Słowem z całą pokorą i miłością!

Złoty Jubileusz Odnowy w Duchu Świętym w Kościele Katolickim - sobota 18.02.2017 -zbliża się wielkimi krokami. Zapraszajcie proszę Waszych kapłanów, zapraszajcie aktualnych i byłych „odnowowiczów”, byłych liderów i osoby, które z różnych względów nie trwają już     w grupach. Zapraszajcie sympatyków Odnowy, swoich bliskich, przyjaciół na wspólną modlitwę i Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity – Andrzeja Dzięgi - do Bazyliki św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy 3a na godzinę 10. Kościół ten był „ kolebką” Odnowy w Duchu Świętym przed przeszło 36-laty, stąd miejsce świętowania jest znamienne i piękne, pełne wspomnień, zwłaszcza dla „starych odnowowiczów”. Planowana jest też katecheza ks. dr. Wiesława Jankowskiego, pierwszego opiekuna Odnowy w naszej archidiecezji i świadectwa.

Wielu z nas przechodzi teraz po raz kolejny seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Jego zakończenie planowane jest poprzez modlitwę o uzdrowienie wewnętrzne - na nabożeństwie w parafii p.w. Św. Rodziny w piątek - 17.02.2017 o godz. 1800 oraz modlitwę o tzw. Nowe Wylanie Ducha Świętego, która będzie miała miejsce w sobotę 18.02.2017.  Podobne uroczystości odbędą się w tym czasie na całym świecie - będziemy w jedności z tymi wszystkimi Braćmi  i Siostrami - z Kościołem Powszechnym. Do zobaczenia! Alleluja!

Uwaga - przynieście proszę znaki identyfikujące wasze grupy!

A teraz jeszcze kilka bieżących informacji:

·        Kolejne Warsztaty Muzyczne na Głębokim odbędą się w sobotę 25.02.17 i 11.03.17 od godziny 10.00.

·        Organizatorzy zmienili termin Marszu dla Życia – odbędzie się on w niedzielę 21.05.2017.

·        U Jacka (tel. 669 673 228) można jeszcze zamówić płyty z nagraniem naszych rekolekcji adwentowych, które prowadził o. Piotr Kubicki.

·        Na kolejnych spotkaniach grup domowych i dzieleniach (od marca do czerwca) zachęcam do rozważania kolejnych sześciu rozdziałów Listu św. Pawła do Galatów i odnajdywania w nich tych treści, które szczególnie Was dotykają, pokazują podobieństwo z sytuacjami w życiu współczesnym każdego z Was. Możecie wykorzystać pomocnicze pytania do dzielenia się tym Słowem: „ Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji Galatów lub św. Pawła, jak wdrażasz prawdy przekazane w tym Słowie do swojego życia?” Wierzę, że Duch Święty podpowie właściwe słowa na dzieleniu, tak, byśmy się wzajemnie nim budowali. Będzie to dobre przygotowanie do II Szczecińskiego Forum Charyzmatycznego (9-10.06.2017),którego myśl przewodnia brzmi: „Słowo Boga pokarmem dla Ciebie”.

Proszę o nieustanną modlitwę w intencji naszych nadchodzących uroczystości i wydarzeń, aby spełniła się Boża wola i aby przygotowania przebiegały sprawnie i w pokoju.

                                                                       Serdecznie pozdrawiam

                                                                                              - Agnieszka