Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List maj 2017 r.

Agnieszka Szewczyk                                                                                Szczecin, 05.05.2017r.
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym                                 
                                                                        Znalezione obrazy dla zapytania symbol ducha świętego                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

                                                                                   Kochani!

     Zbliża się Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - nasze wspólne, patronalne święto Odnowy w Duchu Świętym. Jak zwykle - podejmujemy w grupach modlitewną nowennę do Ducha Świętego w dniach 26 maja - 3 czerwca 2017. Forma i sposób przeżycia tej nowenny jest dowolny - indywidualnie, poprzez dyżury w grupach np. na adoracji Najświętszego Sakramentu czy wspólnej modlitwie - kochani Liderzy - ustalcie to w grupach. A najważniejsza w tej nowennie jest wytrwałość oraz szczerość i moc modlitwy. Pamiętajmy w niej o Tygodniu Ewangelizacyjnym, który planowany jest w dniach 4 -11 czerwca, a zwłaszcza o II Szczecińskim Forum Charyzmatycznym (9-10 czerwca), które organizujemy.
Będzie to duże wydarzenie, w którym Odnowa w Duchu Świętym bierze aktywny udział. Będziemy również prowadzić modlitwę wstawienniczą w namiocie na Jasnych Błoniach, w niedzielę 11 czerwca w godzinach 13.30 - 18.00. Do Teresy - animatora Diakonii Modlitw Wstawienniczych (tel. 513 268 648 doboszw@wp.pl) proszę zgłaszać osoby do tej służby, a do Sebastiana (tel. 572 023 250 sebastianrfw@gmail.com) - animatora Diakonii Ewangelizacyjnej - osoby, które w niedzielę  4 czerwca w godzinach 12.00 – 16.00 będą prowadzić ewangelizację uliczną - rozdawać ulotki zapraszające na wydarzenia Tygodnia Ewangelizacyjnego i na „nasze” Forum. Zgłoszenia - imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy - przez liderów - do 20.05.2017. Teresa ułoży grafik dyżurów w namiocie a Sebastian - grafik i logistykę tej ewangelizacji. Plakaty, ulotki, materiały ewangelizacyjne i obowiązkowe plakietki będą do odebrania na spotkaniu liderów 13 maja od godziny 10.00 w kościele p.w. Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach.
Bezpośrednim przygotowaniem do Tygodnia Ewangelizacji i Forum będzie nasze Czuwanie
w Wigilię  Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – w sobotę 3 czerwca 2017, gdy tak jak Apostołowie w Wieczerniku „będziemy wszyscy razem na tym samym miejscu ”.  A to miejsce   w tym roku jest szczególne – to kościół p.w.  Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach. Spotykamy się o godzinie 19.00 ( w załączeniu wykaz połączeń autobusowych i tramwajowych)..
W czasie Czuwania, które przebiegać będzie radośnie w myśl Słowa: „Radujcie się zawsze w Panu”(Flp. 4,4) - będzie czas na modlitwę, śpiew, refleksję, świadectwa o wprowadzaniu Słowa w czyn - Jk 1,21-22 - oraz, na… spojrzenie w lusterko! - Jk. 1,23-25. UWAGA! Należy przynieść ze sobą lusterko! To obowiązkowy rekwizyt na to Czuwanie! Eucharystię przeżyjemy pod przewodnictwem ks. bp Mariana Błażeja Kruszyłowicza  ks. kan. Janusza Szczepaniaka - Delegata Księdza Arcybiskupa ds. Ruchów w naszej archidiecezji. Zaproście serdecznie waszych kapłanów - opiekunów (zaproszenie w załączniku).
      Na Czuwanie będzie można ( tradycyjnie już) przynieść dary dla podopiecznych „Caritasu”. Ks. Dyrektor „Caritasu” zawsze bardzo gorąco dziękuje za te dary serca  W tym roku zbieramy przybory szkolne – kredki, pisaki, długopisy, ołówki, linijki, zeszyty, zeszyty papieru kolorowego, bloki techniczne itp. Itd.. Bardzo proszę, aby organizacją zbiórki i przewiezieniem tych darów do siedziby „Caritasu” zajęła się grupa z parafii p.w. Św. Krzyża.
A o pozostałe służby proszę grupy z parafii p.w.:
- Świętego Ducha – czytania, psalm i modlitwa uwielbienia po Komunii Świętej
- Opatrzności Bożej -  procesja z darami, zbiórka kolekty
- NSNMP na Słonecznym - modlitwa wiernych, służba ministrancka.
Bardzo proszę aby liderzy potwierdzili mi przyjęcie służby do 20 maja.
      A jeszcze wracając do naszego Forum (9-10 czerwca, godz. 10.00 AWSD). W załączeniu przesyłam plakat ze szczegółowymi informacjami, a z których najważniejsza to ta, że liczba miejsc w AWSD jest ograniczona - stąd moja prośba i rada żeby jak najszybciej zapisywać się - czyli dokonywać wpłaty (60 zł - wejściówka z dwoma obiadami lub 30 zł - tylko wejściówka) – na konto: II Szczecińskie Forum Charyzmatyczne, sekretariat Zakole 33/4  71-454 Szczecin -
nr 75 2490 0005 0000 4004 8966 9823.
A na miejscu można będzie zakupić kawę, herbatę i coś słodkiego. Będą też stoiska znanych wydawnictw katolickich z bogatą ofertą książek, płyt itp. Przekażcie proszę zaproszenie na Forum swoim krewnym, znajomym, sąsiadom itp. - teraz już mailem,smsem a po otrzymaniu plakatów i ulotek - w formie tradycyjnej. Nasi prelegenci - przekażą nam „całe kosze pokarmu” - Bożego Słowa - zgodne z hasłem Forum! W czasie Forum będzie też nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie – bo Słowo Boga leczy i przemienia człowieka. W czasie Forum będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Osoby, które chciałyby przez godzinę trwać na modlitwie w kaplicy seminaryjnej proszę o zgłaszanie się przez swoich liderów do Marii (tel. 602 107 751 mariaprasalek@wp.pl) – do 20 maja.
A teraz pozostałe informacje:
• Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom – zebraliśmy „tonę” różańców, medalików i obrazków na potrzeby misji księży Werbistów. Przez parę dni kilka osób wraz ze mną sortowało i przeglądało te dary – i są gotowe do wysyłki. Bóg Wam zapłać!
• Przypominam o Marszu dla Życia - w niedzielę 21.05.2017 - zbiórka  na Jasnych Błoniach u wylotu ul. Królowej Korony Polskiej o godzinie 14.45. Proszę zabrać ze sobą „ znaki rozpoznawcze”  Waszych grup i - tradycyjnie już -  pampersy dla maluszków.
• Proszę o informację (do 13 maja) czy Wasze spotkania będą się odbywały w czasie wakacji (lipiec – sierpień).
• A jak już mowa o wakacjach to przypominam o planowanych rekolekcjach wakacyjnych w terminie 10 - 15 lipca 2017 w kościele p.w. św. Brata Alberta na Głębokim. Decyzją Episkopatu Polski obchodzimy teraz rok św. Brata Alberta Chmielowskiego i w  kościele tym można codziennie otrzymać łaski odpustu zupełnego. Jest to ważny powód, aby wziąć udział w rekolekcjach! W programie dnia rekolekcyjnego, który będzie trwał od godz. 10.00 do ok.16.30, będzie miejsce na mszę świętą, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę, śpiew, katechezę, dzielenie się w grupach, spacery, ognisko, konkursy z nagrodami i wiele innych ciekawych spotkań. A także na drugie śniadanie i obiad. Osoby spoza Szczecina proszę o informację czy potrzebują noclegu czy będą dojeżdżać. Koszt: 170 zł. Jeżeli ktoś nie może przeznaczyć na rekolekcje takiej kwoty to proszę o informację – na pewno coś poradzimy. Zaproście też na rekolekcje  Waszych krewnych, znajomych, parafian – nie tylko „ odnowowiczów”. Te osoby, które spędzą z nami czas rekolekcji – być może zapragną przejść seminarium Odnowy w Duchu Świętym i wejść do Waszych grup. Myślę, więc że warto zatroszczyć się o rozpowszechnienie informacji o rekolekcjach i zachęcać do udziału. Rekolekcje to zawsze święty czas bycia z Bogiem i drugim człowiekiem! Lista zapisów na rekolekcje - w załączeniu. Proszę o przekazanie jej wraz z zaliczkami - 70 zł - do mnie do końca maja.
                    Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam w Panu  i bardzo proszę        
         o modlitwę w intencji  naszych planów i zamierzeń. Niech się dzieją na Bożą Chwałę.

                                                                      Agnieszka