Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List sierpień 2017 r.

Agnieszka Szewczyk                                                                       Szczecin,15.08.2017r.
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym                                                                                
                                                                       Image result for duch święty                                                                                                                                                                                                                                    
                                                                           Kochani!

Zakończyły się nasze tegoroczne rekolekcje wakacyjne. „Jak było”- możecie się dowiedzieć (lub powspominać) z załączonego tekstu – „Świeci wzorem dla naszych sumień”, który przygotowałam i wysłałam do Redakcji „Niedzieli – Kościół nad Odrą i Bałtykiem”. :Artykuł ukazał sie w" Niedzieli-KnOiB" nr 33 z dn. 13.08.2017. Zapraszam też do odwiedzenia naszej strony www - w zakładce Galeria możecie obejrzeć zdjęcia z rekolekcji autorstwa Mirka Gudowskiego. U Jacka Cielocha - tel. 669 673 228  jacekcieloch@gazeta.pl można zamawiać płyty z tekstami homilii i katechez rekolekcyjnych. Zachęcam też do nabycia książki o. Piotra Koźlaka pt. „Jak zadbać o swoje sumienie” (Wyd. Homo Dei z Krakowa tel. 12 656-29-88 mail: dystrybucja@homodei.com.pl), która była podstawą do przygotowanych katechez.
     Jako uzupełnienie wrażeń rekolekcyjnych dodaję Wam jeszcze piękny hymn św. Joanny Beretta Molla – o uśmiechu! To taki ps. do naszych usilnych próśb o radość, która powinna promieniować (uśmiechem!) wokół nas. Wokół nas – „odnowowiczów”!  Ten tekst był podziękowaniem od uczestników rekolekcji – dla nas – organizatorów. Bóg wam zapłać!
      Wiele radości było na podsumowaniu rekolekcji, gdy poszczególne grupy dzieliły się tym, co najbardziej dotknęło ich serc. Zapraszam do wspólnego zaśpiewania załączonej piosenki (przygotowanej przez grupę  Rady Diecezjalnej): „ Niebo, niebo, niebo czeka” – na znaną melodię „Lato, lato, lato czeka” oraz piosenki grupy małżeństw  "Pożegnanie"- na melodię retro "O mój rozmarynie... – i to koniecznie z uśmiechem, chociaż treść – zgodnie z tematem rekolekcji jest stosunkowo poważna …
     Tak jak w ubiegłych latach, razem z sierpniowym listem otrzymujecie Kochani sprawozdanie z prac Rady Diecezjalnej za ostatni rok. Taki jest wymóg zawarty w naszych „Wskazaniach …” a także sprawozdanie z kadencji Rady Diecezjalnej w latach 2013 – 2017.
     Bardzo dziękuję członkom Rady a także wszystkim, którzy aktywnie współpracowali z Radą, służyli modlitwą, angażowali się w podejmowane dzieła, wymagające poświęcenia i sił, ale my „słudzy nieużyteczne jesteśmy, wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać” (Łk.17,10).
   W trzeci piątek września tj. 15.09.2017 o 18.00, zapraszam na mszę świętą i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie – do kościoła p.w. Świętej Rodziny. Poinformujcie osoby zainteresowane prośbą o modlitwę oraz naszych Braci i Siostry, aby służyli modlitwą wstawienniczą. Na Eucharystii proszę o służbę grupę „gospodarzy” tj. grupę z parafii p.w. Świętej Rodziny.
     Zachęcam Was Kochani do uczestnictwa w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia, we czwartek, 28 września 2017 ( godz.15) – w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki – na ulicach i placach naszej Archidiecezji. Do 15 września Krystian Zakrzewski ( krystian.azakrzewski@gmail.com ) tel. 602 351 628) czeka na Wasze deklaracje poprowadzenia tej modlitwy w konkretnych miejscach na terenie Waszych parafii (proszę podać skrzyżowanie, plac itp.). Wszystkie te miejsca zostaną zgłoszone do Kurii Metropolitalnej, która koordynuje tę modlitwę. W danym miejscu powinny modlić się przynajmniej 2 osoby, rozpoznawalne – z plakatem, planszą „Jezu ufam Tobie”. Nie można blokować ruchu ulicznego. Spotkanie ma charakter wyłącznie religijny (zakaz używania innych haseł np. politycznych). Można wypożyczyć z parafii przenośne nagłośnienie. Organizatorzy proszą o krótkie relacje i zdjęcia – proszę je przesłać do Krystiana. Więcej informacji na www.iskra.info.pl.
     Księża Werbiści przesyłają nam pozdrowienia i wyrazy wdzięczności za zaangażowanie w dzieło misyjne kościoła- przesłaliśmy na ten cel wiele obrazków, medalików, różańców i tp.
     Uwaga: pierwsze spotkanie liderów odbędzie się 16 września 2017 o godzinie 10.00 w AWSD, ulica Papieża PawłaVI/ 2 – zaproszenie w załączeniu. Bardzo proszę o modlitwę w tej sprawie.
     Wróćmy jeszcze do słów Pana, które otrzymaliśmy na modlitewnym czuwaniu  w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego: Dz.26,16-18.J est to wyraźne wezwanie do ewangelizacji! Odpowiadajmy na nie w każdym miejscu i czasie.
                                                                      
                                                                              Z pozdrowieniami i modlitwą
                                                                                          Agnieszka


P.S. Proszę  o zwrotne potwierdzenie odbioru listu