Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Relacja ze spotkania 23 czerwca 2018 roku.

               Spotkanie rozpoczęło się modlitwą i śpiewem.
Mszę Świętą poprowadził Moderator Odnowy w Duchu Świętym ks. Henryk Marczak, drugim kapłanem był ks. Andrzej Grochowski - opiekun wspólnoty „Czas Pana" ze św. Rodziny. Ksiądz Henryk w homilii mówił o modlitwie,  jak ważna jest dla nas. Modlitwa to spotkanie całego człowieka z Bogiem. Modlitwa jest czasem, który prowadzi do większej miłości, sprawia że stajemy się lepsi, zdolni bardziej kochać, czyli być bliżej drugiego człowieka. Ksiądz wspomniał, że nie ilość, a jakość modlitwy jest ważna, dał za przykład Ojca Pio, oraz bardzo ważna jest wierność modlitwie. Tak więc nieustanie módlmy się…
Tematy zaplanowane na sobotnie spotkanie zostały w większości omówione.
Refleksje i uwagi po Zesłaniu Ducha Świętego i po Tygodniu Ewangelizacyjnym możecie przeczytać oraz obejrzeć zdjęcia na naszej stronie www.szczecin.odnowa.org  - zachęcam - warto. Jeżeli chcecie jeszcze się podzielić przeżyciami to wysyłajcie meile do Sebastiana (sebastianrfw@gmail.com).
Temat rekolekcji wakacyjnych omówiła Danusia. Z wyłonionych propozycji najwięcej chętnych było na dni skupienia zaczynające się od popołudnia piątkowego a kończące się w godzinach przedpołudniowych w niedzielę. Dalsze informacje w tym temacie będą podawane przez liderów.
Przypominam o rekolekcjach letnich, które organizuje i poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Dobrej Szczecińskiej (to może być propozycja dla osób lubiących rekolekcje dojazdowe i dysponujących czasem w okresie od 18 do 21 lipca 2018 r. Termin zgłaszania upływa 7 lipca (informacja była podana na spotkaniu 23.06.2018).W tej sprawie dzwońcie do Jadwigi Surowiec tel. 511 174 424 lub piszcie na e-mail: ain.karim.odnowa.dobra@gmail.com, lub jadwiga.surowiec65@wp.pl

Mówiąc o rekolekcjach warto zastanowić się nad rekolekcjami ignacjańskimi. Autorem "Ćwiczeń Duchowych", bo taka jest oryginalna nazwa rekolekcji ignacjańskich, jest św. Ignacy Loyola (1491-1556), założyciel zakonu Jezuitów. Ćwiczenia Duchowe uczą spotkania z Bogiem poprzez rozważanie Słowa Bożego zawartego w Piśmie Świętym. Są także ścieżką poznania i spotkania ze sobą samym.
Warto zapoznać się z tematem na stronie www.rekolekcje-jezuici.pl
Omówione zostało spotkanie Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym, które się odbyło w dniach od 15 do 16 czerwca 2018 r. w Magdalence (a było min: podsumowanie Czuwania i rozeznawanie tematu kolejnego Czuwania, CHARIS – Katolicka Odnowa Charyzmatyczna na świecie i w Polsce, komentarz i refleksja nad przyszłością KZK, referat - Wpływ nurtów protestanckich na Odnowę Charyzmatyczną (Pentekostalizaja). Do tematów poruszonych na pewno jeszcze będziemy wracać.
Propozycje rekolekcji podawanych w czasie spotkania Koordynatorów w Magdalence:
Szkoła Lidera – internetowy projekt Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce, zakończy się drugą edycją warsztatów, które odbędą się w Łomży w dniach 26-29 lipca 2018 r. Poprowadzą je Dariusz Jeziorny, Michał Frąckowicz i ks. Wojciech Nowacki. Zapraszamy na nie liderów grup Odnowy i potencjalnych liderów… zgłoszenia przez liderów na stronie www.odnowa.org

Konferencja formacyjna dla Grup Odnowy w związku z Dokumentami ICCRS dotyczącymi posługi uwalniania w terminie od 28.08 do 01.09.2018 w Łomży. Zaproszenie dla diakoni podejmującej modlitwę wstawienniczą (zgłoszenia przez Koordynatora diecezjalnego).   
Warsztaty dla Liderów, które odbędą się k. Krakowa w dniach 17-24.02. 2019 r., (zgłoszenia przez Koordynatora diecezjalnego).
Z innych tematów, którymi chcieliście się podzielić - jest ważna informacja dla Rady i Koordynatora, a mianowicie: chcecie, aby były organizowane rekolekcje adwentowe i wielkopostne.

                             Pozdrawiam Was w Panu

                    Koordynator Odnowy w Duchu Świętym

                                         Ewa Kocoń