Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List maj 2007r.

Kochani!

Zbliża się Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – i tak jak w ubiegłych latach rozpoczynamy nowennę – modlitwę, którą przygotowujemy się na właściwe przeżycie tego czasu. Załączam harmonogram – w układzie grup parafialnych i proszę liderów o zorganizowanie w grupach tej modlitwy (lider podkreślonej grupy niech skontaktuje się z pozostałymi liderami).

Forma modlitwy może być dowolna – można modlić się indywidualnie, np. po 2 osoby na godzinę, czy też zorganizować wspólne spotkanie – w kościele, w domu, itp. Można też modlić się przy pracy – oddając wykonywane czynności na Bożą chwałę. Ważne – aby modlić się gorąco i z wiarą, zwłaszcza modlitwą uwielbienia – w językach, modlitwą wstawienniczą – prośby.

W sobotę 26 maja 2007r. – tj. w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – spotykamy się w KościeleSeminaryjnym Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Papieża Pawła VI/2, aby „zatrzymać się na chwilę nad tym, co w sercu kryjesz, i pomyśleć – po co i jak żyjesz?”

Słowo Pana na to Czuwanie: ?k. 16,19-31.

Recepcja będzie czynna od godz. 17.30. Spotkanie rozpocznie się o 18.30, a następnie planowana jest Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza. Zakończenie Czuwania – ok. godz. 24.00. Zgromadzimy się się wszyscy razem – tak jak Apostołowie i Uczniowie Jezusa wraz z Maryją „na tym samym miejscu” (Dz. 2,1).

Służby w czasie Czuwania

Parafia:
p.w. św. Dominika i bł. M. Kozala (Świnoujście) – 1. i 2. czytanie na Eucharystii;
p.w. św. Krzyża – psalm;
p.w. NSPJ (Gryfice) – modlitwa wiernych (max. 7 wezwań);
p.w. św. Kazimierza – procesja z darami;
p.w. św. Rodziny – uwielbienie po Komunii Świętej;
p.w. Przemienienia Pańskiego – służba ministrancka i zbiórka kolekty;
p.w. św. Józefa, św. Andrzeja Boboli i św. Ottona – Prowadzenie modlitwy podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu;
p.w. Opatrzności Bożej – recepcja;
p.w. św. Maksymiliana – sprzątanie po zakończeniu Czuwania;
p.w. NSPJ – służba organizacyjna;
dr Alicja Rolnicka – służba medyczna.

Liderów proszę, aby w czasie Czuwania służyli (wraz z wyznaczonymi 2 –3 osobami z grupy) – modlitwą wstawienniczą.

Nie przewidujemy wspólnego posiłku. Czynne będą automaty do zakupu napojów, prowiant proszę przynieść we własnym zakresie.

Liderów proszę o kontakt telefoniczny potwierdzający przyjęcie służby i ewentualne uzgodnienie szczegółów.

Natomiast w niedzielę 27 maja 2007r – kontynuujemy modlitwę – wychodząc, tak jak Apostołowie z Wieczernika – do ludzi ! Spotykamy się o godz. 16.00 na Jasnych Błoniach przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II, gdzie śpiewem i wspólną modlitwą będziemy świadczyć o tym., że Jezus jest naszym Panem i że On żyje ! A Duch Święty napełnia nas wciąż na nowo mocą i radością, którą chcemy się dzielić z innymi !

Gorąco zapraszam wszystkie grupy Odnowy w Duchu Świętym zarówno na sobotnie, jak i na niedzielne wspólnotowe świętowanie. Zaproście też wszystkich tych, którzy pragną modlić się z nami ! Przyjdźmy z czystym sercem, po spowiedzi świętej, podkreślając odświętnym strojem radość spotkania.

Zbliżają się wakacje i jednocześnie nasze rekolekcje wakacyjne, które odbędą się w dniach 23.07.07 –28.07.07 na Głębokim – w Kościele p.w. Świętego Brata Alberta. W czasie rekolekcji przewidujemy m. in. katechezy i „warsztaty charyzmatyczne” oraz czas na indywidualną i wspólnotową modlitwę oraz Adorację Najświętszego Sakramentu. Odpowiedzialnym za rekolekcje jest Ksiądz Henryk Marczak, który w ramach homilii rozważać będzie „Zamysł Boga wobec człowieka, wobec pary ludzkiej w świetle Pisma Świętego”.

Proszę liderów o przekazanie mi dokładnie wypełnionych list osób chętnych na te rekolekcje, wyłącznie na załączonej karcie, a także kwot zaliczki, tzw. „wpisowego” – 50 zł. od osoby – w terminie do 16 czerwca 2007r. Do współorganizowania rekolekcji zapraszam szczególnie liderów i uczestników „Szkoły Animatora”- proszę o kontakt do końca maja

Bardzo proszę również o zgłaszanie adresów kwater na noclegi dla osób spoza Szczecina, na załączonej karcie. Jest to bardzo ważne ze względu na przygotowania organizacyjne. Koszt całkowity pobytu na rekolekcjach – ok. 100 zł. Tak jak zwykle podkreślam, że brak funduszy nie może być przeszkodą w udziale w rekolekcjach ! Proszę liderów o informację, jeżeli zajdzie taka sytuacja. Dalsze szczegółowe informacje dotyczące rekolekcji podam w następnym liście

A teraz pozostałe informacje:

  • Ostatnie spotkanie „Szkoły Animatora” przed wakacjami – 16 czerwca 2007r – godz. 9.00 – Mały Kościół p.w. św. Krzyża przy ul. Wieniawskiego. Do „klasy 2” zapraszam tym razem również wszystkich liderów grup. Temat: Różne aspekty słuzby lidera.
  • Dziękuję tym liderom, którzy przekazali już fundusze ze składek w grupach za pierwsze półrocze zgodnie z przyjętą zasadą: 0,50 gr. od osoby w grupie za miesiąc. Pozostałych proszę o przekazanie składek do 16 czerwca 2007r.
  • Pamiętajmy w modlitwie o naszych chorych – Ani, Wiollecie, Oli, Stefanie, Leszku i wielu innych. Bądźmy z Nimi w ich cierpieniu !

Do zobaczenia na wspólnej modlitwie !

Szczęść Boże Wszystkim !

Agnieszka