Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

List czerwiec 2009r.

Agnieszka Szewczyk
Lider Diecezjalny
Odnowy w Duchu Świętym


Szczecin, dn. 04.06.2009r

Kochani!

Dziękuję serdecznie Wszystkim a szczególnie Kapłanom za liczny udział w Czuwaniu w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w niedzielnym Spotkaniu Modlitewno-Ewangelizacyjnym na Jasnych Błoniach i w poniedziałkowym Czuwaniu Modlitewnym w intencji Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ? w Szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej. Myślę, że długo jeszcze będziemy rozważać te dni. Wszyscy cieszymy się z pewnością ze słów Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, który zachęcał nas do trwania przy Panu i w grupach Odnowy w Duchu Świętym, Jego otwartości i radości, którą dzielił z nami. Gdy po mszy świętej dziękowałam w zakrystii Księdzu Arcybiskupowi za jej sprawowanie spontanicznie pomodlił się nade mną i pobłogosławił na dalszą służbę prowadzenia Odnowy Diecezjalnej. Bogu niech będą dzięki za ten święty czas! Niech stokrotnie owocuje! Alleluja!

Dzięki też za modlitwę ? nowennę ?Płonący Krzew? oraz za wszelką pomoc przy organizowaniu nocnego Czuwania i za wszelkie służby: liturgiczne, muzyczne (Monika szczególnie dziękuje Wszystkim, którzy zgłosili się aby śpiewać i grać!), medyczne, porządkowe, gospodarcze. Niech Pan wynagrodzi wszelki trud!

Przypominam, że wymodlone dla nas wszystkich Słowo z Pisma Świętego z ?Nocy Zesłania? to: Dz. 26, 17-18. Proszę aby to Słowo, a także Słowa, które otwierali liderzy dla swoich grup były przemodlone i głęboko rozważone ? aby żadne z tych Słów ?nie upadło na ziemię!?

Pamiętajmy też w modlitwie o osobie ? to nic, że nam nieznanej ? której kamień ? brzemię przynieśliśmy do domu po Czuwaniu. Pamiętajcie: ?to nie ciężar ? to brat?. Cieszmy się z tego, że i nasze kłopoty, problemy ktoś pomaga nam nieść, modląc się w naszych intencjach.
Byłabym wdzięczna za przekazanie mi wszelkich uwag i refleksji z tych naszych spotkań oraz z Czuwania w Częstochowie (te uwagi powinnam przekazać do Sekretariatu Odnowy najpóźniej do 20 czerwca 2009).

A przed nami jeszcze jedno bardzo ważne spotkanie, które zaplanowaliśmy na ten rok modlitwy i formacji ? modlitwa za Szczecin ? w poniedziałek 22 czerwca 2009r. o godz. 18?? - w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie.
Spotkanie to rozpocznie się Eucharystią, a następnie będziemy trwać na modlitwie i ?otaczać? Szczecin jej mocą oraz tarczą wiary, miłości i siłą potęgi Bożego Słowa!

Kochani! Zapraszajmy na to Spotkanie naszych przyjaciół, krewnych, znajomych, sąsiadów, współpracowników itp. Jest to wspaniała okazja do podjęcia dzieła ewangelizacji, a przecież takie wezwanie usłyszeliśmy poprzez Słowo Pana w ?Noc Zesłania? (Dz. 26, 17-18). Form dotarcia do drugiego człowieka jest przecież wiele ? wierzę, że Duch Święty podsunie każdemu z Was stosowne słowa, aby przybyło do Katedry jak najwięcej mieszkańców naszego miasta.
Ofiarujmy i coś w tej intencji ? modlitwę, post, jałmużnę.

Służby podczas Eucharystii ? z parafii p. w.:? św. Jakuba (Katedra) ? czytanie i modlitwa wiernych
św. Krzyża ? psalm
św. Maksymiliana ? procesja z darami
św. Andrzeja Boboli ? uwielbienie po Komunii Świętej
NSNMP (Słoneczne) ? służba ministrancka i zbiórka kolekty
Proszę liderów o telefoniczne potwierdzenie przyjęcia służby.

Zachęcam też grupy spoza Szczecina aby zorganizowały podobne spotkania w swoich miastach. Niech płynie modlitwa przebłagania za wszelki grzech w mieście i modlitwa prośby. Zawierzajmy Bogu parafię, władze miasta, urzędy, służby miejskie, zakłady pracy, służbę zdrowia, szkolnictwo, media, rozrywkę, sport i wszystkich mieszkańców ? żyjących oraz tych, którzy już odeszli do Pana.
Zobowiązuję wszystkich liderów do nadrobienia zaległości i przygotowanie na spotkanie w Katerze baneru, transparentu itp. Wykażcie się tu kochani piękną inicjatywą! Na razie nasze symbole można policzyć na palcach jednej ręki. Przypominam o konieczności zamieszczenia na nim tekstu: Katolicka Odnowa w Duchu Świętym.

Zbliżają się wakacje i jednocześnie nasze rekolekcje wakacyjne, które odbędą się w dniach: 20-25 lipca 2009 w Dobrej Szczecińskiej ? w Klasztorze u o.o. Franciszkanów. Z mini sondy (niestety niekompletnej, bo nie wszyscy liderzy odpowiedzieli na moją prośbę) nt. formy rekolekcji wynika, że preferujecie rekolekcje dojazdowe.
Tegoroczny tekst wiodący będzie nawiązywał do hasła na ten rok duszpasterski: ?Otoczmy troską życie?Rekolekcje są świętym czasem ?odpoczynku z Panem Bogiem? ? aby później mieć siłę i moc Ducha do pełnienia wszelkich służebnych funkcji.
Zawsze są czasem łaski, owocują jednością, poznaniem siebie nawzajem, służą też do wymiany poglądów, doświadczeń w grupach itp. W czasie rekolekcji przewidujemy m. in.: codzienną Eucharystię, adorację Najświętszego Sakramentu, medytację, dzielenie się w grupach, katechezy, ?warsztaty? czyli praktyczne ćwiczenia, zabawy, konkursy i czas wolny.

W rekolekcjach będzie można uczestniczyć w dwojaki sposób:
dojeżdżając codziennie do Dobrej:
odjazdy z przystanku Wernyhory/ Żołnierska/ Mickiewicza: 755, 825; sobota:755, 840;
odjazdy z Dobrej: 1817; sobota: 1507, 1617.
nocując w klasztorze. Jest w nim około 20 miejsc noclegowych ? zachęcam - tych, którzy mogą ? do takiej formy całkowitego ?oderwania się? od świata na te parę dni. W nocy istnieje możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy. Gdy będzie więcej chętnych do nocowania niż miejsc ? spróbujemy zorganizować kwatery prywatne.

Opłata rekolekcyjna:
a) dla osób dojeżdżających ? 120 zł (w tym: II śniadanie, obiad);
b) dla nocujących w Klasztorze ? 300 zł (w tym: całodzienne wyżywienie i nocleg).

Proszę liderów o zainteresowanie się możliwościami finansowymi osób chętnych na rekolekcje. Problem funduszy nie może być przeszkodą w uczestnictwie w rekolekcjach! Spróbujcie sami rozwiązać te problemy (np. składka w grupie), lub zgłaszajcie je do mnie. Mimo kryzysu i licznych podwyżek cen ? utrzymujemy opłatę z ubiegłego roku.
Dzień rekolekcyjny będzie trwał od 9?? - 18??. Pierwszego dnia recepcja będzie czynna od 8??. Nie zapomnijcie zabrać z sobą Pisma Świętego, zeszytu, długopisu, śpiewnika i ? dobrego nastroju!

Proszę liderów o przekazanie mi dokładnie wypełnionych list osób chętnych na te rekolekcje, wyłącznie na załączonej karcie, a także kwot zaliczki, tzw. ?wpisowego? ? 50 zł. od osoby w terminie do 22 czerwca 2009r. ? na mój adres domowy np. pocztą lub na portierni Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego
ul. Mickiewicza 64 (tu macie lepszy dojazd niż do mnie na Bezrzecze).
Proszę też Was Wszystkich o gorącą modlitwę w intencji organizowanych rekolekcji.

Pozostałe informacje:

1. W drugą rocznicę śmierci ś. p. Ani Szewczyk zostanie odprawiona msza święta 18 sierpnia 2009 o godz. 18?? w Kościele p. w. św. Krzyża przy ul. Wieniawskiego.

2. Zakończyły się tegoroczne spotkania w ?Szkole Animatora?. Serdecznie dziękuję uczestnikom (niektórym!) za wytrwałość, a grupie z parafii p. w. Świętego Krzyża za służbę gospodarczo-organizacyjną ? za troskę i miłość jaką odczuwaliśmy w ?szkolne soboty?. Bóg Wam zapłać!

3. W Łomży planowana jest sesja o posłudze charyzmatem proroctwa w dniach 7-9 sierpnia 2009.
Koszt: - pobyt w pokoju 1 lub 2 osobowym z łazienką ? 140 zł. od osoby;
- pobyt w pokoju 3-4-5 osobowym ? 100 zł. od osoby.
Zgłoszenia do 22 czerwca 2009 wraz z zaliczką (50 zł) należy przekazywać do mnie (imię i nazwisko, nazwa wspólnoty, miejscowość, posługa we wspólnocie, wybrany wariant pokoju). Decyduje kolejność zgłoszenia.

4. Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w ?odzi oferuje miniaturowe książeczki ? ulotki, opracowane na podstawie przesłanych im naszych ulotek nt. homeopatii, pierścienia Atlantów itp. Można je zamawiać telefonicznie: 042 288-11-57 lub przez Internet: osrodek.wydawnictwo@jezuici.pl. Kosztują 1 zł. Zachęcam liderów do ich zakupu i rozprowadzania w grupach, żeby każdy miał je zawsze ?pod ręką?.

5. Załączam zaproszenie dla Kapłana ? opiekuna i dla mieszkańców. Można je powiesić w gablotce a poza tym odbić na ksero i rozdawać, rozdawać...

6. Załączam ulotkę nt. spotkania z o. J. Manjackalem.

7. Ponawiam swoją prośbę o dokładne czytanie moich listów. Byłam zdziwiona, że część liderów była zaskoczona, że ma prowadzić modlitwę prośby o charyzmaty podczas ?Nocy Zesłania?. Zwróćcie na to proszę ? uwagę.

8. W czerwcu mija termin składki za I półrocze. Proszę liderów, którzy jeszcze jej nie przekazali o dokonanie tego.

Już dziś Wszystkim Wam życzę miłych,
pogodnych i owocnych wakacji!
Szczęść Boże!
- Agnieszka