Katolicka Odnowa w Duchu Świętym
w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Rekolekcje Wakacyjne 2009 r.

Gościnni Ojcowie Franciszkanie gościli ponad 60 osób na Rekolekcjach Wakacyjnych w Dobrej w dniach 20 - 25 lipca 2009 r. Temat rekolekcji zaczerpnięty został z Psalmu 8: "Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz?" Pytanie to harmonizuje z hasłem tego roku duszpasterskiego - "Otoczmy troską życie". Katechezy głoszone przez zaproszonych kapłanów i osoby świeckie odnosiły się do troski o życie duchowe, do przemijania życia, do opieki nad osobami starymi, ubogimi i chorymi. Dotyczyły one także różne aspekty relacji międzyludzkich oraz wartość człowieka.
W czasie rekolekcji był czas na codzienną Eucharystię, podwójną adorację Najświętszego sakramentu, medytację, modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, spotkanie w grupach dzielenia oraz wspólne posiłki. Ostatni dzień był zwieńczeniem 4 - dniowych przygotowań do przedstawienia scenek obrazujących pewne zadania (postanowienia) na ten rok duszpasterski.

Zdjęcia nadesłane przez Krystiana Zakrzewskiego (Sanktuarium Niepokalanego Serca NMP w Szczecinie) oraz Jacka Cielocha (Świnoujście).